Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tanácsokat szeretnék kérni....

Tanácsokat szeretnék kérni. Ti hová mennétek, hol jobb az élet, a lehetőségek?

Figyelt kérdés

Eladtuk Szatmárnémetiben a házunkat. Van magyar állampolgárságunk is. A feleségemmel és 2 éves gyermekünkkel szeretnénk elköltözni. Fiatalok, 24 évesek vagyunk, ezért merünk belevágni. Két célpont van: Budapest és Anglia (London mellett). 10 millió forint tőkénk van a házból. Budapest esetében vennénk egy lakást, kocsit nem kellene eladni. Munkánkból (természetesen előbb azt keresnénk) az átlagfizetéseket nézve ketten keresnénk nettó 230 ezer forintot. Nem tudom ebből mennyire lehet megélni, ez érdekelne.

Angliába azért mernénk kimenni, mivel 5 éve a rokonságból már kiment két család, ők szeretnek ott lenni, segítenének nekünk is a beilleszkedésben. Angol tudásunk középfokú jelenleg. Ott azért lényegesen többet lehetne keresni, ketten kb 3000 fontot. A rokonaink az albérletre 900 fontot fizetnek. 10000 font kezdő pénzt vinnénk magunkkal, a többi maradna egy bankban, vésztartaléknak, ha ott nem jön össze, akkor visszajövünk Romániába.

Főként Budapesten és Angliában élők véleménye érdekelne, ti milyennek látjátok az ott létet, a lehetőségeket? Ti mit csinálnátok helyünkben?

Persze ezzel csak információt, tanácsot szeretnék kérni, a döntést mi fogjuk meghozni...



2014. okt. 14. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindkét terv kivitelezhetőnek tűnik, szerintem azt kell eldöntsétek, hogy melyik környezetben akartok élni?

Inkább magyar közegben, ahol itthon vagytok, vagy nekivágtok a "világnak", ahol a plusz anyagiak kompenzálnak azért, hogy azért sose leszel igazán "otthon" - legfeljebb a gyerekeid, de nekik meg a magyar közeg lesz "idegen".

2014. okt. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Jöhetnek még hozzászólások!
2014. okt. 16. 14:28
 3/4 anonim válasza:
51%

Egyértelműen Londonra szavazok!

Mi először a párommal 4 éve mentünk külföldre, Belgiumba. Honvágyunk lett, és egyéb családi okok miatt 1 év mulva visszamentünk Mo.-ra, Bp-re költöztünk. Egy évig kínlódtunk ott, pedig mindkettőnk régi vágya volt, hogy Pesten élhessünk. De felváltva hol nekem volt munkám, hol neki, soha nem volt biztos állásunk, rengeteg átverős cégbe belefutottunk, ahol ki sem fizettek, így még a nagyon olcsó 20 ezer forintos albérletünket se tudtuk fenntartani. Hol villanyszámlára kellett kölcsönkérnünk a szülőktől, hol pedig hó végén már hozzájuk jártunk enni. Nagyon kellemetlen helyzet volt. Ahogy adódott lehetőség rögtön kimentünk megint külföldre. Bár ott sem volt egyszerű, de 2 év alatt egy nagyszabású esküvőre sikerült pénzt gyűjtenünk. Aztán ahogy már nem úgy jöttek össze a munkák, gondoltunk egyet, és továbbálltunk. 1 hónapja átjöttünk Londonba, csak úgy. Nem ismertünk senkit, nem sok pénzzel, viszont optimistán. Már AZNAP délután, amikor még azt sem tudtuk hol fogunk aludni este, találtam egy munkalehetőséget, mert kérdezgettünk mindenkit akibe csak belebotlottunk: újságárust, árufeltöltőt, kávézóban pultost, stb. Másnap már beállhattam dolgozni, párom addig nézett szállást. Igaz, az nem tetszett, így 3 éjszakát hotelban töltöttünk, ami drága volt, de a 4. napon találtunk egy igényes kis lakást nagyon jó árban. Azóta megy a papírok intézése, számlanyitás stb. és közben munkahelyet váltottam, mert az csak részidős volt, most hotelba vettek fel /oda is csak bementem a CV-mel és jelentkeztem a recepción/ és párom közvetítő cégnél dolgozik.

Mindezt teljesen magunktól sikerült 1 hónap alatt kitaposni.

Akinek még segítsége is lenne, az ne is gondolkozzon szerintem.

A hotelban a kollégáim között van olyan, aki meg sem tud szólalni angolul. De a recepciós meg kb. annyira beszél mint én. Szóval ilyen középszintű, társalgási angoltudás az bőven elég az elhelyezkedésre, és nem is a legalja munkára. Persze én is úgy voltam vele, hogy először mindegy, csak gyorsan legyen valami bevétel, de pár hónapon belül már komolyabb pozíciót is meg fogok próbálni. Ráadásul a kollégáimat akik már régebb óta ott vannak, kb. 1 év után előléptették, tehát itt nemhogy attól kéne tartani, hogy megmarad-e egyáltalán az állás, de még fejlődni is lehet elég gyorsan.

Annyi tőkével meg amennyi nektek van, végképp nem aggódnék. Ha csak abból indulsz ki, hogy legeslegrosszabb esetben, ami egyébként lehetetlen: felélitek a pénz felét, és elmegy a kedvetek a külföldi élettől mert semmi lehetőség nem adódik, akkor is még marad 5M ft, amiből Pesten tudtok venni egy kis lakást. De erre nem fog sor kerülni szerintem. :)

2014. okt. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ!
2014. okt. 20. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!