Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyit lehet keresni manapság...

Mennyit lehet keresni manapság egy gyárban -összeszerelő üzemben nettóban?

Figyelt kérdés
2016. jan. 17. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

85-95-120e talán az ország nyugatabbi részében 130-40 lehet a plafon

Én Miskolcon 3 műszakban, 1 szombat délutánnal megkapom a közel 120-at, erre jön a 9e utalvány, helyi bérlet, és a benti kártyámra 3000e ft.

2016. jan. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Fejér megye-Fehérvár:149.000.-ft.3 műszak-3 szombat kötelező túlóra-18.000.-ft utalvány-kártyára 5000.-ft-céges busz hozzájárulás 6000.-ft
2016. jan. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A 149 ezer a három szombattal van?
2016. jan. 18. 14:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is nagyjából hasonló béreket tapasztaltam: az ország keleti felében a nettó 100 ezer már jó fizetés. De nagyon kell figyelni rá, ki foglalkoztat. Gyárakban, összeszerelő üzemekben gyakori, hogy kölcsönzik a munkaerőt, hogy könnyebb legyen hozzáigazítani a termelés elvárásaihoz a létszámot. Ha kölcsönzött vagy, simán megtörténhet, hogy két hétig kell jönni, utána egy hónapig nem, majd délelőtt 10-kor szólnak, hogy éjszakára megint kellene menni és még nem tudják, meddig tart a meló, talán 2-3 hétig kell jönni folyamatosan, de akár egy hónapig is. Így a nettó 100-ból jó, ha 40 ezret megkapsz. Ha céges állományba kerülsz, az annyiból jobb, hogy amíg ott vagy, stabilnak mondható a helyed, csak a nagyobb leállásokkor nem kell jönni és sok helyen azt is igyekeznek fizetett szabadsággal megoldani.
2016. jan. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Itt nyugaton is szar a helyzet! A párom 6 éve van ugyanannál a cégnél, igaz 2 műszakban van, de sok a túlóra és néha hazahoz 120.000-et is. Vicc az egész. Én dolgozom 2 munkahelyen, az egyik egy kis étterem és keresek óránként 1000Ft-ot, plusz dolgozom kint Ausztriában is ott kapok x eurót egy hónapra, be vagyok kint jelentve és jön a fizetés, úgy, hogy egy évben 3 hónapot dolgozom. De van olyan hét a 3 hónapban amikor egyáltalán nem kell menjek! Jelenleg 2 hete nem voltam kint, de mégis jár a fizetés! Ezek mellett még van egy vállalkozásom amit Magyarországon üzemeltetek. Ebből a pénzből lehet tervezni előre, lehet haladni. De amit párom keres, az vicc! Ha csak egy albérletet néztek az minimum 70 de inkább 80-tól kezdődik, de tegyél le 2-3 havi kauciót!!! Ezt tedd meg 120-ból. Plusz rezsi. De egy hőszigetelt 2-2,5 szobás berendezett lakásért simán elkérnek 120-150.000-et is! Kertes ház az szinte elérhetetlen! A lakás vásárlás az meg álom! Egy nyomorult 38nm lakás simán 10 millió fölött van! Én a viharsarokból jöttem fel ide, és sokat dolgoztam gyárban, de abból sikerült elindulnom. Viszont dolgoztam 31 napból 30-at. Általában napi 12 óra simán megvolt, de heti 1-2 alkalommal volt 16 óra is. Régebben még lehetett a cégeknél is dolgozni "nem hivatalosan" is. Ha valaki az Audiba akar menni, ott vannak 200 ezres fizuk is, de csak ha valami vezető leszel. Ha ott is csak gyári munkás, akkor a 130 ott is megállít. Ja az albérletekre visszatérve, vannak olyan lehetőségek, hogy szobát is adnak ki, általában 30-40 egy szoba plusz rezsi, és akkor lakhatsz idegenekkel. Alkalmazkodj a szokásaikhoz, stb.stb... Nem egy életcél.
2016. jan. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. jan. 24. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!