Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapesti belvárosi házban...

Budapesti belvárosi házban lehet cserépkályhát üzemeltetni?

Figyelt kérdés

3-ik emeleti régi polgári lakásomba szeretnék cserépkályhát.

Régi ház,anno volt is a lakásban,mert látszik a helye.Néhány lakásban még meg is van,csak ugye már nem használják a gázkonvektor miatt.

nekem is van konvektorom,és semmi gond a fűtéssel,viszont hobbiból és lakáskultúrális szempontból gondolkozom egy szép kályhán,ami azért üzemképes is lenne.

Több emelet nincs fölöttünk,és a kémény nem valószínű,hogy ki lenne bélelve,mert konvektorosak a lakások,és nincs is huzatfokozó a kémény tetején.

Gondoltam,hogy kiütöm a régi bekötésnél,és egy tükörrel megnézem,mi a helyzet,és hogy van e huzat.

De mielőtt elkezdenék foglalkozni vele,tud e Valaki szakértő tanácsot adni,hogy egyáltalán lehet e füstölni Bp.-en,a kéményseprő vállalat felé be kell e jelenteni,stb.,szabályok,ilyesmi.

És hogy Valakinek van e tapasztalata ebben a kérdésben?

Köszi



2016. jan. 23. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért én a helyedbe átgondolnám. Régen se lehetett kellemes felcipelni a szenet fát. :D

Viszont nekünk a kályhába van beszerelve konvektor.

Nézz utána az utóbbinak.

Esetleg még ez is megoldás: [link]

2016. jan. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm,de nekem pont a tűz a lényeg!

És nem probléma,ha néha felhoznék egy kis fát,csak hobbiból használnám a kályhát!

2016. jan. 23. 19:06
 3/3 anonim ***** válasza:
A kéménnyel gondod lesz. Nagyon megváltoztak az előírások, lehet hogy a régi kéménybe már nem lehet cserépkályhát bekötni. Nézesd meg gépészmérnökkel, úgyis neki kell tervezni, engedélyeztetni. Ha legfelső szint vagytok, viszonylag könnyű megoldás egy új, szerelt kémény felhúzása...
2016. jan. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!