Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem hűt a hűtőm hidegben?

Miért nem hűt a hűtőm hidegben?

Figyelt kérdés

Egy fűtetlen mellékhelyiségben van egy 10 éves Elektrolux kis hűtő. Nyáron normálisan működik, de télen, amikor 10 fok alatt van az átlaghőmérséklet be se kapcsol. Miért? Próbáltam felvenni a max-ra a hőmérséklet-szabályzót, de semmi. Kihúztam már a konnektorból, de semmi.

Az a fura, hogy melegben normálisan működik, de télen...


2016. febr. 2. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
A hűtőszekrények a folyékony hűtőközeg elpárologtatásával hűtenek, a gáz halmazállapotú közeg összepréselésekor keletkező hőt meg leadják a környezetbe.A műszaki tervezés során megfelelő nyomásviszonyokat kell kialakítani az egyes műszaki egységek között. Ha alacsony a külső hőmérséklet, azaz gyorsan lehűl az összenyomott gáz és cseppfolyósodik, akkor nem tud kialakulni a megfelelő gáz nyomás, amire felépítették az adott műszaki megoldást, azaz az elpárologtatóhoz vezető kapillárison nem tud megfelelő mennyiségű folyékony hűtőközeget átnyomni a rendszer.
2016. febr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Ahogy az első is leírta a hűtőket 18-20 fokos szobahőmérsékletre tervezték. Ez persze nem azt jelenti, hogy 15 fokon nem működnek (nekünk volt olyan hűtőnk, hogy egy fűtetlen lakásban, ahol mínusz 4 fok volt, is működött), de a leghatékonyabban a fent említett hőfokon üzemelnek.
2016. febr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
És sokan, ahogy te is, ott követik el a nagy hibát, hogy energiatakarékos szempontból beteszik a hűtőszekrényt és fűtetlen kamrába, ahol télen csak pár fok van nulla fölött, és csodálkoznak, nemhogy kevesebbet nem fogyaszt, de megemelkedik a villanyszámla.
2016. febr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

A hűtőszekrényed hátoldalán van egy adattábla. Azon rajta kell lennie, hogy milyen klímaosztályba tartozik.

Mellékeltem egy használati útmutatót a kommentem végén, annak a 7. oldalán van egy táblázat, ahol meg tudod nézni, hogy az adott klímaosztályba sorolt hűtőt milyen hőmérséklet tartományban való üzemeltetésre gyártották.

[Leírásod alapján az SN klímaosztályba tartozik és 10-32 C fok közötti környezeti hőmérsékleten való üzemeltetésre gyártották.] De nyilván ez csak az én okoskodásom, nézd meg az adattáblát a hűtődön...



[link]

2016. febr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
A hűtőkben van egy érzékelős kapcsoló,azt hiszem 12,vagy 14 fok alatt nem engedi bekapcsolni.
2016. febr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!