Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletbe adom ki a lakásom....

Albérletbe adom ki a lakásom. Milyen lehetőségeim vannak, ha valamiért gond van, és szeretném kirakni/kijelenteni a lakásból?

Figyelt kérdés

Azt már tudom, hogy joga van bejelentkezni, ha két tanú aláírja a bérleti szerződést, még az engedélyem sem kell. Engem igazán nem is zavarna ha bejelentkezik, de azt tudni szeretném, hogy engem mint a lakás tulajdonosát mi véd olyankor, ha ki szeretném rakni a tulajdonomból?

Ami még fontos lehet: nem magyar állampolgár, így más bejelentett címe nincs.



2016. febr. 10. 19:45
1 2
 1/11 anonim válasza:
18%

fogod kiteszed, ha nem fizeti az albérletet, joga nincs ha nem fizet pl.

nyugodtan jelentkezzen be, ennek olyan vészesen nincs jelentősége, rád vonatkozóan nincs veszély, max kap munkahelyet és a leveleit oda kapja, jogilag részéről ennyi.

Ha pl. nem fizeti az albérletet akkor felszólítod adsz neki x időt, hogy eddig vársz stb ha nem fizet akkor te és valaki és az ő jelenlétében el kell hagynia a lakásodat.

Jó ha fizet előre kauciót, hogy ha ő lép le akkor valamennyi számláját utólag tudd rendezni!

Figyelni kell szomszédot megbizni, hogy nem-e 10 fős társaság veszi ki vagy két család lakik ott egyszerre. stb

2016. febr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Az előző hozzászóló kicsit el van tájolva. Ha a bérlő egyszercsak úgy dönt, hogy nem fizet tovább semmit, akkor nem lesz egyszerű megszabadulni tőlük. Tele van az internet ilyen történetekkel. Tudtommal csak egyetlen (törvényes) lehetőség van arra, hogy a bérlőt gyorsan (és sok éves pereskedés nélkül) ki lehessen paterolni a lakásból. Közjegyzői okiratba kell foglalni a szerződést. Itt egy cikk erről:


[link]

2016. febr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
Milyen állampolgár?
2016. febr. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerettem volna elkerülni a közjegyzőt, de úgy fest, ennyit megér az, hogy az ember nyugodtan aludjon. Véleményem szerint ha a bérlő korrekt, akkor nem lesz ezzel gond.
2016. febr. 11. 07:07
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha rendes szerződést írtok, nem kell közjegyző sem.

Az a lényeg, hogy a törvényeknek megfeleljen és korrekt legyen.

A számlákat vegye csak a saját nevére, így, ha nem fizeti, ő fog tartozni nem te.

A bérleti díjat fizesse átutalással.

ha egy hónapos késedelemben van, akkor 30 nappal kiteszed.

3 hó kaució még akkor is fedezi a költségeidet.


Ha nem akarna elmenni, leszereled az ablakokat, bejárati ajtót felújítás címén.

Akkor tuti elmegy.

2016. febr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
41%

igaza van az előttem szólónak.

Én is jártam hasonló cipőban, mikor nem fizettek, nem is tiltakoztak, hogy kiköltőznek, felszólítottam őket, hogy a lakásba visszaköltözöm stb stb, volt két zárja az ajótnak + egy rács rajta, mindegyiknek csak az egyik kulcsát kapta meg. Tehát volt nálam egy kulcs amivel a lakást én zártam le hogy be ne menjen addig amig nem fizet!

2016. febr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nah, érdemi válaszok sokasága. Örök hála. :)

Abból a szempontból szerencsés vagyok, hogy egy társasházról van szó, aminek egy részében lakom én, a másikat adom ki. Így napi szinten tudom követni mit csinálnak :) Remélem nem égetem meg magam, hiszen nem az a cél hogy bukjak rajta. Csak hát sok rossz történetet hallani. Ma egyébként voltam közjegyzőnél is, még egyeztetni nem sikerült sajnos, de azt hiszem rászánom azt az összeget.

2016. febr. 11. 17:47
 8/11 kovpet ***** válasza:

"de azt hiszem rászánom azt az összeget"


Igen, ez az a pénz, ami sokszorosan visszajön baj esetén. Nyilván, ha nincs vitás kérdés, akkor feleslegesen költöttél, de ez ilyen, tekintsd egyfajta biztosításnak :)

2016. febr. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%
6-os, könnyen megüthetted volna a bokádat, ha kizárod őket, és feljelentenek ezért! Ehhez akkor sincs ugyanis jogod, ha tartoznak neked!
2016. febr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
20%
9-es! De van jogom!
2016. febr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!