Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » T8 L 438mm-es fénycsőből...

T8 L 438mm-es fénycsőből létezik LED-es változat, miként tudnám kicserélni vagy helyettesíteni egy speciális burában a fénycsövet, ha rossz a trafója?

Figyelt kérdés

Egyedi méretű burában/almatúrában/lámpának elromlott a trafója, melyet nemigen lehet kicserélni, mert speciális méretezésű (a lámpához van gyártva). Gondoltam kicserélem a fénycsövet LED-esre. Olyanra, melyet közvetlenül 230-ra lehet kötni. Nagyobb fénycsövek esetén találtam ilyet, de ekkora méretben nem. Létezik egyáltalán?

Ha nem lehet kapni, miként tudnám megoldani? A lámpaburát/almatúrát (kis hogy hívja) nem tudom kicserélni, mert be van építve egy adott méretű helyre. (akváriumtetőbe) :-(



2016. febr. 16. 22:36
 1/8 A kérdező kommentje:

jav: armatúra

:-)

2016. febr. 16. 22:46
 2/8 anonim ***** válasza:
Amit te trafónak nevezel az fojtótekercs, és az szabvány nagyon ritka az olyan amit nemlehet helyettesíteni, szerintem azt cseréld vagy cseréltesd ki, ez egyszerübb mint ebbe az armatúrába ledes fénycsövet belebarkácsolni.
2016. febr. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Itt találhatsz fojtótekercset.


[link]

2016. febr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Köszi a hozzászólást, de mégis ledesre cserélem, ám nem fénycsőre, hanem 4 sor led-szalagra.

Áttanulmányoztam és fényerőben, színárnyalatban is megfelelő lesz, hát még fogyasztásban. :-)

2016. febr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az előző is én voltam (a kérdező) csak nejem volt belépve és figyelmetlenségből nem váltottam át az én belépésemre. :-)
2016. febr. 18. 11:04
 6/8 A kérdező kommentje:
Led szalagra cseréltem. Nagyon szuper lett!
2016. febr. 28. 00:51
 7/8 anonim válasza:
nekem is led szalag van 4 db egy méteres és qr,va jo aszem vagy 20 w ot se fogyaszt, de több fényt ad mint két 18w os fénycső és szinre is jobb
2016. márc. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én egy 60 literes akváriumhoz 1 méter extra erős fényű led szalagot vettem. (vízálló, 1200 Lumen/m, meleg fehér 2600 K)

Tökéletesen megfelelő!

Beletettem az eredeti armatúrába, három sorban, így aztán teljesen vízálló. Természetesen a bekötést átalakítottam.

Mindez 4300.- forintomba került.

2016. márc. 14. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!