Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Használt már valaki olyan...

Használt már valaki olyan WC-t, ami a japánoknál is van (papír helyett víz)? Ha igen, mi a vélemény?

Figyelt kérdés
Arra a vécére gondolok, amihez állítólag nem kell papír, mert papír helyett vizet használnak a kitörlésre. (Én csak úgy hívom "seggzuhany".) Elméletben praktikusnak tűnik, mert rengeteg pénzt spórol meg az ember a papíron. De gyakorlatban milyen?
2016. febr. 17. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon higiénikus, gyorsan megszokható. Nem is a spóroláson van a hangsúly, hanem hogy nem kened szét a sz@rt a hátsódon és a fehérneműdön.

Sok országban csak ilyet használnak.

2016. febr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
76%

Keszthelyen egyik rokununknak van ők társasházba laknak

Azt mondták furcsa de praktikus

Az érzés elég vicces de meg lehet szokni

A spórolásról meg szerintem :

Bár én ezzel nem spórolnék inkább a rendes wc és valami máson

Amúgy nincsenek róla rossz vélemények csak mondom meg kell szokni

2016. febr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi nem rég vettünk a wc-re ilyen ülőkét, és nagyon szeretjük. Sokkal higénikusabb, mint a papír használata, tisztábbra lehet vele mosni az intim részeket.


Hogy mennyit spórolunk vele, még nem számoltam, de korábban nem győztem wc papírt venni (4 lány van a családban, és rengeteg fogyott).

2016. febr. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%
Azt azért megkérdezném, hogy miután vízzel leöblítetted, mitől lesz száraz? Ha vizes hátsódat kell szárazra törölnöd, háromszor annyi papír fogy, nem beszélve arról, hogy amikor egy vizes felületet törölsz vécépapírral, a papír azonnal szétázik és kisebb nagyobb darabok ragadhatnak a bőrödhöz.
2016. febr. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Bidenek nevezik a sggzuhanyt, a japanok ezt tovabbfejlesztettek, ott gombnyomasra spriccel a vizsugar megfelelo helyre. Bidebol lehet kapni nagyon egyszerut uloke formajaban amit barmilyen wc-re fel lehet szerelni. Uri huncutsag, a higienia netovabbja, millioszor hatekonyabb papirnal, amivel tenyleg csak szetkened sokszor (van sokszor, hogy egy fel tekercs papirt elhasznaltal, de meg mindig barna lesz a papir, ha torlod :D). A hangsuly a higienian van, nem a sporlason, mert szarazra is kell torolnod valamivel (japanoknal bele van epitve a szarito is). Szerintem nagyon megeri.
2016. febr. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Azt azért megkérdezném, hogy miután vízzel leöblítetted, mitől lesz száraz?"


A család minden tagjának egy-egy kis törülközője van erre a célra. Egyébként van olyan bidés ülőke is, ami a hajszárítóhoz hasonlóan szárít :)

2016. febr. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gomzoli ***** válasza:
74%

Mi kb. 10 éve (első gyerek születése után) magunk is rákaptunk a nedves törlőkendő használatára. Ennek hátránya, hogy elvileg nem mehet a szennyvízbe, mert nem bomlik le úgy, mint a papír (textilszál alapú). NADE, feltaláltak már olyat is, hogy "nedves wc-papír", ami ugyanúgy darabonként húzható elő a csomagból, mint a baba-popsitörlő, de papír alapanyagú, és biológiailag lebomlik, tehát lehúzhatod a retyón.

Sima WC papírral kezdi az ember a "nyomok" eltakarítását az alfelén, majd a végén befejezi a nedves kendővel. Sokkal tisztább leszel, mintha csak a száraz papírt használtad volna.

A bidé se lehet rossz, de engem kissé zavarna, ha ott kellene lógni 4 db. "seggtörölközőnek" a retyó mellett, hogy a lucskos, csöpögő alfelét mindenki szárazra törölhesse. Még ha már tiszta is, akkor is gusztustalan elképzelés. Ha diszkréten tárolhatók ezek, akkor viszont nem rossz projekt.

2016. febr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

A fürdőszobában elvileg lógnak a rendes törölközők, amikkel zuhanyzás után a segget, farkat, puncit, hónaljat is törlitek. Az nem gusztustalan?

A bidé mellé bekészített pici törölköző se lesz koszosabb, mint a zuhany után használt nagy törölköző. Ugyanis amikor a feneked törlöd vele szárazra, akkor azon már csak víz van. Nem lesz féknyomos, vonalkódos, ha rendesen használod a seggzuhanyt, bidét.

2023. jan. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!