Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha valakinek kölcsömadtam a...

Ha valakinek kölcsömadtam a 400 000 ft os porszívom és mondtam neki hogy vigyázzon rá, de mégis tönkretette akkor hivatalosan kifizettethetem vele?

Figyelt kérdés
2016. febr. 19. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Max beperelheted, mert automatikusan nem kell fizetnie.
2016. febr. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Van róla papírod, hogy kölcsönadtad, és a kölcsönadás pillanatában tökéletesen működőképes volt?

Mert ha nincs, akkor hivatalosan nem tudsz mit tenni. Vagy azt mondja, hogy nem is volt nála, vagy azt, hogy már akkor is rossz volt, amikor odaadtad.

2016. febr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha csak ennyi eszed van...
2016. febr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1.hiba: 400ezerért porszívót venni (200ért már minőségi iparit kapsz)

2.hiba: kölcsönadsz olyat, amire vigyázni kell

Tanulság: olyan cuccokat hasunálj, amit meg tudsz fizetni (karbantartani)

2016. febr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Milyen gép? Lux,vagy Lindhaus?
2016. febr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

"1.hiba: 400ezerért porszívót venni (200ért már minőségi iparit kapsz) "


Honnan tudod, hogy nem egy nagyteljesitmenyu ipari geprol van szo?


Kerdezo, arrol van papirod, hogy mondtad neki, hogy vigyazzon ra? :D

2016. febr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elismeri az illető, hogy tönkretette? Vagy legalább, hogy nála volt?

Ha nem, akkor van tanúd arra, hogy elvitte?

Tudod bizonyítani, hogy amikor odaadtad, akkor jó volt, de mikor visszaadta, nem volt jó?

Elvileg kifizettetheted vele, de ha te állítasz valamit, ő meg az ellenkezőjét állítja, akkor egy-egy, döntetlen, ez alapján nem fog neked igazat adni egy bíróság.

Ha bármire tanúd van, akkor jobbak az esélyeid. De feltehetőleg még akkor sem tudod bizonyítani, hogy az illető gondatlansága miatt történt a tönkremenetel, nem pedig fél perc szakszerű használat után következett be, a gép meglévő hibája miatt. Egy kirendelt (sok pénzbe kerülő) szakértő neked adhat igazat esetleg, de ha nem vadonatúj gép volt, akkor csak részkártérítést kapsz, vagyis a hajcihő nem biztos, hogy megéri.

Minden a körülményektől függ, ha semmire nincs se bizonyítékod, se tanúd, akkor ne vágj bele, hanem inkább járj az illető nyakára, hogy legalább a kár egy részét térítse meg.

2016. febr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

"Honnan tudod, hogy nem egy nagyteljesitmenyu ipari geprol van szo?"

Otthon kategóriában vagyunk.

2016. febr. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak szólok, aki nem ismerné, hogy a kérdező az Aranka nevű troll, aki eddig a közlekedés topikban hülyítette a népet. Ott már kiismerték, ezért most máshol próbálkozik. Nem kell komolyan venni a kérdéseit!
2016. febr. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 acelsziv ***** válasza:
100%
hát nézd. Én egyszer kölcsönadtam valakinek a másfél milliót érő orrszőrnyírómat és elcseszte, mert seggszőre ment rá és a betyárkörték beleragadtak... Nem tudtam leverni rajta, azóta is minden éjjel sírva alszom el.
2016. febr. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!