Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ez lenne a radiátoron a...

Ez lenne a radiátoron a légtelenítő? (kép illusztrálva)

Figyelt kérdés

[link]


FÉG-es cirkóm van.

A nyomásnak 1,5-nél kellene lenni, de elég hamar lemegy 1-re vagy alá. A radiátorok nem csöpögnek. Csak itt (ami a képen látható) szokott "sercegni". Mi lehet a gond? Plusz az alap kérdés is édekelne. A képen látható két fekete akármi lenne a légtelenítő?



2016. febr. 20. 08:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen 2 db automata légtelenítő.
2016. febr. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 supra01 ***** válasza:

Azt nem tudom, a problémád mitől van, de az automata légtelenítőnek van egy olyan csibészsége, hogy képes átvágni az embert! :D

Mert néha csak a neve automata, egyébként meg van, hogy bedöglik, és akkor nem automata :D

Mondjuk nekem automatikusan eláztatta az alattam lévő lakásokat, mert automatikusan elkezdett csöpögni, mert be volt rohadva és nem zárt rendesen.

2016. febr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2 es ,az akkor már csak fél automatikus volt.
2016. febr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt egyébként le lehet tekerni? Vagy úgy kivágná a vizet, mint a szart?
2016. febr. 20. 17:14
 5/7 supra01 ***** válasza:

Azt nem tudom, nekem ilyne réz színű van, amin van egy kis piros tekerhető rész és ezt el kell tekernem, hogy a felesleges levegőt kiengedje.

Neked nincs rajta ilyen kis tekerhető valami?


[link]

2016. febr. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez egy automata légtelenítő, de nem a radiátorra, hanem a csővezeték magaspontjára szerelve.


Valószínűleg már nem működik jól(hamar el szoktak dugulni) és ezért serceg. Ki kellene engednie feltöltéskor a levegőt, majd lezárni és csendben maradni.


Ha nem értesz hozzá inkább hívj szerelőt, hacsak nem szeretnél nyáron festeni.

Van olyan ugyanis, amit le lehet tekerni, mert az alján van egy elzáró szelep és nem vágja ki a fekete levet a csőből, van ami nem ilyen.

Ha zárt tágulási tartályod van, akkor állíttasd be az előnyomást is a szerelővel.

2016. márc. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ez elég réginek néz ki . Tetejére autósszelepsapkát tudsz tenni így mindenképp letudod "zárni" ha folyamatosan ereszt-sziszeg. Probáld ki hogy így is esik- e nyomás.
2016. ápr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!