Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám rávenni magam,...

Hogyan tudnám rávenni magam, hogy LOMTALANÍTSAK?

Figyelt kérdés
Gyűjtögető típus vagyok és már zsúfolt a lakás a sok "ez még jól jöhet valamikor" típusú dolgoktól. Képtelen vagyok kiszelektálni, megválni ruháktól, könyvektől,emlékektől stb.- pedig muszáj lenne...

2016. márc. 10. 08:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vedd sorra a dolgokat. Amit félreraktál, hogy "majd jó lesz még egyszer valamire", azokat nézd meg, hogy több mint egy éve ott porosodnak-e már a lakásban. Ha igen, nyugodtan dobd ki, nagy valószínűséggel az életben nem fogod használni, ha meg mégis kéne, akkor meg úgysem fogod megtalálni a rumliban.


Ezzel máris a fele cuccoktól meg fogsz szabadulni. Persze, előfordul majd, hogy három hónap múlva valami tényleg kell, és majd azt gondolod: "Na tessék, kidobtam, most meg kéne", de vigasztaljon az a tudat, hogy mellette meg 50 másik haszontalan vackot kidobáltál, ami mellett nem nagy áldozat az az egy dolog. Tekint majd rá úgy, mint járulékos veszteségre.


Én is amolyan gyűjtögető típus vagyok, de minden évben eljátszom egyszer (olykor kétszer) ezt a dolgot. Eddig sosem bántam meg igazán, mert tudom azt, hogy mennyire képes ellepni az embert a lom, ránőni a fejére a kupleráj.

2016. márc. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideig én is a gyűjtögetésben találtam örömet, ezzel szórakoztam. Most meg a Vaterára teszem fel a felhalmozódott cuccokat egy forintos aukciókba, és örülök, hogy pénzt is keresek vele, meg van elfoglaltságom.
2016. márc. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Olvasd el Marie Kondo könyvét a témában. Talán tudsz belőle ihletet meríteni. Ha nem is követed teljesen a módszerét, az alapokat átvéve elég sok lomtól megszabadulhatsz.
2016. márc. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Érzelem mentesen, nem nézegetve ki kell rakni mindent, mint egy gép.
2016. márc. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg egy barátnődet, rokonodat, hogy szánjon rá egy napot és segítsen. Egy kívülálló jobban látja, mi a kacat és mi értékes. Aztán hallgass rá. Persze olyat hívjál, akinek szép rendezett a lakása, nincs tele kacatokkal :-)
2016. márc. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Állítólag össze kell kapcsolni valami jutalom jellegű dologgal.Pl. szép zenét hallgatni közben, finomat nassolni, stb. ...Még nem próbáltam.
2016. márc. 18. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!