Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Így tudnánk házat venni vagy...

Így tudnánk házat venni vagy túl egyszerű?

Figyelt kérdés
25 évesek vagyunk van egy 2 éves kislányunk! 300 ezrünk van de azt másra szeretnénk szánni, tehát vegyük úgy hogy nincs önerőnk. Ha 2 gyermekre felveszem a szocpolt ami 1 millió 300 ezer körül van akkor az már önerőnek számít? Tehát azon gondolkoztunk hogy a szocpolt megigényeljük+az ingatlanos hitel és havi 40-50 ezrével törlesztenénk. Vagy ez nem ilyen egyszerű? A szocpol nem minősülhet önerőnek?

2016. márc. 15. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Bankfüggő. Van amelyik bank elfogadja önerőnek, van amelyik csak a meglévő gyerek után járó csok-ot fogadja el. Nem mindegy az sem, hogy hol van az ingatlan. Egyébként is maximum az ingatlan értékének 80%-a lehet hitel. Egy falusi 7 milliós házra pl nem fogtok kapni 5, millió forintot, mert falusi ingatlanokat ilyen nagy arányban nem finanszíroznak. Ha két gyerekre járó csok az önerőtök, akkor legjobb esetben is 6,5 millió forintos ingatlan nézhettek, tehát még mindig fog kelleni 5,2 millió ft hitel. A törlesztőrészlet pedig függ a jövedelmetektől. És a hitelből nem tudjátok fizetni az ügyvédi díjat (ami minimum 50 ezer ft), az illetéket ami még ha első ingatlanotok is, akkor is 130.000 ft egy 6,5 milliós lakás esetén, a földhivatali díjakat, a kifestést és így tovább.
2016. márc. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, pont 6,3 millióért néztünk ki egy házikót, egy oldalon ahol tájékoztató jelleggel volt kiírva hogy havi törlesztőrészlet 35-40 ezer. Mivel most albérletre fizetünk 50-et így úgy gondoltuk hogy ha lehetőség van rá akkor legalább törlesszük a sajátunkat! Első ház lenne de ügyintézési díj teljesen kiment a fejünkből... Sztem még inkább gyűjtögetünk, de azért utánanézek :( Jó lenne már a "saját" házunkat törleszteni.
2016. márc. 15. 21:36
 3/3 anonim ***** válasza:

A törlsztővel később nem lenne baj, de így nem fogjátok tudni végigcsinálni.

Tudom, mert pontosan ilyen kondíciókkal vágtam bele. Egy fillérünk sem volt.

7 millió volt a ház papíron, a valóságban meg 5 ezer. Azért beszéltük meg, hogy többet írunk a szerződésbe, hogy a valós 5 milliót egy az egyben megkapjuk hitelként.

Az értékbecslő rá is írta a 7 milliót, mivel volt nála egy példány a szerződésből.

A fizetésemmel nem volt gond, viszont a ház vidéken van, és így 3,9 milliót kaptam.

Nem tudom, hogy többet adtak-e volna, ha városban van. Lehet, hogy nem.

A maradék 1 milliót gyorsan felvettem személyi kölcsönként, így még nem zavart be a másik hitelfelvételnél, hiszen egyszerre történt a kettő. Ha már látják, hogy van egy hitelem, nem kaptam volna meg a másikat, így fontos volt, hogy kb egyszerre történjen, amíg a bankok rendszerében nem szerepelek.

Szóval a plusz költségek, azok földhözvágtak. Nem győztem kölcsönkérni.

Ügyvéd több tízezer. Olyan 60-80 ezerrel mindenképp számolj.

Az értékbecslő nekem 30 ezer volt, ezt van, hogy átvállalja a bank, de nem mindig.

Mindennek adtak valami nevet, hogy lehúzzanak.

A tulajdoni lap kikérés a legkisebb költség, pár ezer.

De a fentiekkel már túl vagy 100 ezren, és még jött egy ún. hitelfolyósítási jutalék, %-ban volt meghatározva, nekem 60 körül volt.

Akkor ugye a hitelt közjegyzői okiratba kell foglalni, ez nkem 45 ezer volt. Már jócskán 200 felett jártam, és még nem láttam a végét.

Olcsóbb nem hiszem, hogy lett azóta, viszont ki tudja, mit találtak még ki...

2016. márc. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!