Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A villanyórám szabályosan le...

A villanyórám szabályosan le van plombázva, de a nagybiztosítékról hiányzik a plomba. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Kb. 10 éve vettem egy kertes házat akkor (meg azóta sem) jutott eszembe, hogy az óraszek-rényt is meg kellene nézni. Most óracsere lett volna esedékes, de a vállalkozó nem cserélte, jelezte, hogy a plomba hiányát jelenti az áramszolgáltatónak. Azt sem értem, hogy évek óta az évenkénti leolvasáskor fotózzák az órát és ez eddig nem tűnt fel senkinek?

2016. márc. 18. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Mit értesz "nagybiztosíték" alatt?

Amik a villanyóra alatt vannak??

2016. márc. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ami a villanyóra alatt van, és azon megy keresztül a bejövő áram. (nem vagyok elektromos "zseni", de remélem érthető amit leírtam)
2016. márc. 18. 10:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Elvileg az óra átírásnál ki kellett volna menniük le ellenörizni, és akkor a régi tulajjal számoltatták volna el.
2016. márc. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A villanyórán egy plombám sérült volt és egy hiányzott,az áramlopást a helyszínen kizárták,mert az a része ahol hozzá kellett volna nyúlni ahhoz,hogy az áramlopás megvalósulhasson az épp volt!Először kaptam egy 150.000 Ft.-os csekket...reklamáltam,sokalltam,elismerték :hibáztak mert a jogosulatlan áramvételezés büntetését szabták ki és módosítottak "rongálásra",ami miatt a kiszállás és az óracsere díját kérték 19.932 Ft... A hiányzó plombát a mai napig nem találtam meg,így a tanulság nekem az,hogy soha egy leolvasó sem megy az órák közelébe anélkül,hogy nem állnék szorosan mellette... :@
2016. márc. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A neten jócskán fellelhető esetek tanúsága szerint, készíteni kell minél több jó minőségű fotót a villanyóráról.

Ha jönnek kicserélni, mindenképpen legyen jelen két tanú !!

Semmilyen ürüggyel se hagyjátok, hogy elküldjenek! (pl. a villanyszámláért.)


Sőt érdemes kis kamerát is elrejteni, ami végig veszi, ha trükköznének!!!


Egy kis olvasnivaló:

[link]

2016. márc. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!