Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Focilabda befejező öltését...

Focilabda befejező öltését honnan lehetne megtanulni?

Figyelt kérdés

Keresglétem sokat a neten, de semmi olyat nem találtam, ahol lépésről lépésre megmutatják a befejező vaköltést. Vagy kihagyják a lépéseket, vagy rossz minőségű a felvétel és iszonyat gyorsan dolgozik a készítő.


Nem ismeri valaki a trükkjét? Vagy egy régi könyv, amiben esetleg képekkel illusztrálva megmutatják a folyamatot. Valahogyan tanulni kellett a cipészeknek is.


A vigyem el cipészhez, hagyjam a mesterre dolgok nem érdekelnek, mert nincs konkrét varrni való. Csak meg akarom próbálni egy rossz labdán, szimplán tudásvágyból!


Előre is köszönöm a segítségeteket!



2016. ápr. 4. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy régi ismerősöm édesanyja csinált ilyent még, ő azt mondta, hogy elég nehéz, ívbe hajlított görbe tűvel csinálták. A bevarrás még hagyján, de az elvarrás, hogy a csomó belül maradjon, már trükkösebb. Ezt csak személyesen tudnád.
2016. ápr. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

google fordító segítségével oroszul kell rákeresni youtubeon. "labda varrás"


Meg lehet tanulni a dolgot. Cipész nem vállalta, én megvarrtam és nem nagyon látszik a javítás.


Ha a labda csak lassan ereszt le és nem a szelep a hibás (ezt a szelephez juttatott nyállal, vízzel ellenőrizni lehet) akkor a legjobb megoldás a biciklihez, vagy motorokhoz kapható defektjavító spray. Ez is megtalálható yt-on. A lényeg, hogy kicsit be kell fújni a szelepen át pl fecskendővel, pattogtatni, rázogatni, hogy a folyadék belül egyenletesen terüljön és ezután az anyag tömíti a lyukat. Ezután bármikor újra fújható ereszthető a labda, nem nagyon lesz vele gond. A varrás is megspórolható.


Ezeket csak jótanácsként írtam. Én megmentettem egy 13 ezres labdát a kidobástól ;)

2016. ápr. 15. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!