Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hamarosan lejár a lakcímkártyá...

Hamarosan lejár a lakcímkártyámon a tartózkodási helyem, mivel 5 évre adták meg. Mit kell vinni a meghosszabbításhoz az okmányirodába?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 9. 22:59
 1/6 TappancsMancs ***** válasza:
59%
Vigyél minden okmányt és akkor tuti, szemkártya, lakcímkártya, adók., tbk., és amid van nyilván + a bérleti szerződésedet ami a tartózkodási helyre szól. Ennyi. Amúgy vagy 2 hónapja voltam de komolyan nem tudom miket kért, nálam minden ott volt, viszont egyből el is intézte, meg is kaptam.
2016. ápr. 10. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TappancsMancs ***** válasza:
80%

kis+


"Mikor nincs szükség a szállásadó aláírására a lakcímbejelentő lapon?


ha közokirattal (például bíróság ítélet vagy közjegyző által kiállított okirattal), vagy ún. teljes bizonyító erejű magánokirattal (ügyvéd által ellenjegyzett, vagy két tanú nevével, lakóhelyével és aláírásával rendelkező okirattal) igazolod, hogy jogosult vagy a lakás/szoba használatára (pl. bérleti szerződés, szívességi lakáshasználatra vonatkozó szerződés, stb.)"


[link]

2016. ápr. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt lehagytam, hogy nem albérletben élek, így nincs bérleti szerződésem, hanem a barátommal az ő lakásában. Ilyenkor el kell hogy jöjjön velem? Anno mikor bejelentkeztem eljött, de nem emlékszem, hogy hozott-e valamit illetve aláírt-e valamit ott.
2016. ápr. 10. 02:34
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:

A lényege akkor is ugyanaz, nem a te tulajdonod a lakás ezért a tulajdonos beleegyezése kell hozz. Ha ez nem kéne akkor én is csináltathatnék hozzátok lakcímkártyát. Gondolom néznétek egy nagyot :D hogy mi ez már? :D


A tulajdonoson kívül adott esetben más is adhat engedélyt rá... ez most mindegy.


"ha közokirattal (például bíróság ítélet vagy közjegyző által kiállított okirattal), vagy ún. teljes bizonyító erejű magánokirattal (ügyvéd által ellenjegyzett, vagy két tanú nevével, lakóhelyével és aláírásával rendelkező okirattal) igazolod, hogy jogosult vagy a lakás/szoba használatára"


A lényeg az idézet végén van: "...igazolod, hogy jogosult vagy a lakás/szoba használatára". Akár tiéd akár másé igazolnod kell. Semmilyen igazolatlan ingatlanhoz nem tudunk lakcímkártyát csináltatni. Szerencsére.


Gondolom a legegyszerűbb ha együtt mentek iratokkal.


Vagy ír egy ún. "teljes bizonyító erejű magánokirat"-ot, ami 2 tanu adataikkal aláírva és a beleegyező nyilatkozata a lakcímkártya kiállítására.

2016. ápr. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:

A szokásos iratokon kívül a barátodnak nyilván vinnie kell a lakás tulajdonlásáról a papírját.


Neki is igazolnia kell hogy övé és beleegyezési joga van feléd. Tehát ő igazolja vagy személyesen vagy ad róla papírt neked amivel te igazolod a jogosságát.

2016. ápr. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:
Asszem elírtam bár haszontalan se volt. Gondolom. Mindegy. Ha első bejelentés akkor kell igazolás de hosszabbításra egyedül is tudsz menni. Bocsi. :P
2016. ápr. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!