Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hány fokra érdemes állítani a...

Hány fokra érdemes állítani a gázkazán vízhőfokát?

Figyelt kérdés
Egy 20-25 éves házról van szó, benne gravitációs fűtés, romantik alu radiátorokkal, éti 25 kazánnal. Hány fokra érdemes állítani a kazán hőfokát, hogy hatékonyan működjön? Példaként a ház egyik 10nm-es szobájában a radiátor 90cm szélességű, 60cm magasságú. Gondolom, ennél a fűtés módnál, minél nagyobbra kell állítani. Vagy nálatok hogy van?

2016. ápr. 22. 22:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, s a kívánt szobahőmérséklet 20 fok.
2016. ápr. 22. 22:32
 2/6 A kérdező kommentje:
éti csiga :)
2016. ápr. 22. 22:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen falazat, milyen nyílászárók, milyen födém, milyen aljzat?
2016. ápr. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt majd kitapasztalod. Ősztől indulhat a kísérletezés :-)
2016. ápr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az éti kazán nem kondenzációs kazán tehát nem viseli el tartósan a 40 C-nál alacsonyabb fűtési hőmérsékletet.

Ilyen enyhe időben ha naponta egyszer felfűtöd 40 fokra, elég is lehet.


Hatásfok szempontból a lehető legalacsonyabb hőmérséklet megválasztása lenne a legjobb, hiszen minél magasabb a kazánvíz hőfoka, annál magasabb a füstgáz hőfoka, tehát annál nagyobb a kéményen távozó veszteséghő is.


Az időjárás követő szabályzás az optimális alacsony vízhőfokot igyekszik mindig beállítani. Ha kint hideg van akkor magas vízhőfokkal fűt, és ha melegszik az idő akkor csökkenti a vízhőfokot.


Persze azzal nem számolnak az időjárás követő szabályzók, hogy a keringető szivattyú is fogyaszt valamennyi áramot, mert ugye ahogy csökkentjük a vízhőmérsékletet, úgy nő a keringető szivattyú napi üzemideje, ilyenkor az sem mindegy, hogy milyen szivattyú kergeti a vizet.

Én egy Honeywell CM67 szabályzót szereltem fel, ami ugyan nem időjárás követő, hanem úgynevezett integráló szabályzó, de nagyon meg vagyok elégedve vele. Ezt a típust már nem gyártják, de biztosan van hasonló, ami nyilván kicsit laposabb és divatosabb, de a tudása azonos.

2016. ápr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szobatermosztát vezérli a szobahőfokot, ez a kazán eléggé régi, nem vagyok benne biztos, hogy időjárás követő szabályozást be lehetne kötni, most kipróbáltam 40 fokon, de eléggé sűrűen kapcsolgat ki-be a kazán, szerintem nem tesz jót neki. De nem tudom, lehet nincs igazam.
2016. ápr. 24. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!