Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik gázkonvektort érdemes...

Melyik gázkonvektort érdemes megvenni ártól függetlenül?

Figyelt kérdés
Új konvektorokat szeretnénk venni. Találtunk 2 típust is, ami jó lenne, de nem tudjuk, hogy melyik lenne jobb. Az egyik 4400 W és 91 % a hatásfoka, a másik 5000 W, de csak 90 % a hatásfoka. Lehet, hogy nem nagy különbség, nem tudom, nem értek hozzá, melyiket érdemesebb megvenni 3 helyiség teljes kifűtésére? A 3 összesen 33 m2 és kb. 2,4-2,5 m a belmagasság.

2016. ápr. 24. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ott van benne a válasz, számold ki, mekkora kell.

2016. ápr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Èn mindenkèppen magyart ajánlanèk, mert van ès nem drága az alkatrèsz, sok a garanciális beszerelő is. Konvektor közelèben meleg van távolofva hūvösebb. Ha több volt, egyre nem váltamám ki.

1-2% hatásfokot sosem veszel èszre. Teljesìtmènyt mèretezni kell, kicsit felfele lehet kerekìteni

2016. ápr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33 m2-re sok lesz a három... Nekem egy van 40 m2-en,régi szigeteletlen házban, esetleg még valami kisteljesítményű kiegészítő fűtés elkelne a nagyon hideg napokon.
2016. ápr. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem 3 konvektor kell a 33 m2-re! :D

Úgy értem, hogy a 3 helyiség együttes nagysága 33 m2, ennek fűtésére kell 1 konvektor!

Most költözünk majd új házba. Az előszobában és a fürdőszobában nincs fűtés, és nem is lehet beszerelni, köztük van a konyha, és az itt lévő konvektort akarjuk modernebbre cserélni. Az elválasztó ajtók nyitva lesznek, és így szeretnénk fűteni a 3 helyiséget 1 konvektorral, ezért érdekelne, hogy melyik lenne jobb?

2016. ápr. 25. 00:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Én a szobába tenném a konvektort, a konyhát így is bemelegíti (meg a főzés is). A fürdőbe tegyetek valami kis elektromos fűtést: infra, vagy sima elektromos radiátor.
2016. ápr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Előttem szólóval egyet értek. A szoba egyébként hideg lesz. A belső levegő cirkuláció lassú, és ha nincs szigetelés, vagy kevés, akkor gyorsabb lesz a kihűlés mint a belső hőáramlás.

Fürdő mennyezetére én egy infrapanelt raknék, de ha kicsi, akkoe egy elektromos ventillátoros hősugárzó a fürdés idejére gyorsan befűti.

2016. ápr. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A szobákban van rendes fűtés, a ház fala pedig vályog, tehát nem kell rá szigetelés.
2016. ápr. 25. 20:49
 8/10 anonim ***** válasza:
A vályognak nagy a hőtehetetlensége - ami főleg nyáron előny, de annyira nem jó hőszigetelő. De ettől még én sem hőszigetelném. A padlásra terítsetek hőszigetelést, az sokat segít. Ha csak a konyha és fürdő fűtetlen, mindkettőbe tennék valamit, a fürdőbe melegebb kell. Látni kellene a helyiségkapcsolatokat. Érdemes lenne valami szakemberrel átbeszélni, nem itt látatlanban laikusokkal.
2016. ápr. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
"Ha csak a konyha és fürdő fűtetlen, mindkettőbe tennék valamit" - nem érted. A konyhában van fűtés, a fürdőbe viszont nincs, de oda nem is lehet tenni, anno a ház építésénél nem alakították ki úgy!
2016. ápr. 26. 00:16
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem értek hozzá, ezért kérdezem eleve, hogy melyik a fontosabb: 600 wattal nagyobb teljesítmény, vagy 1 %-kal nagyobb hatásfok?
2016. ápr. 26. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!