Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Villanyszerelők (vagy akinek...

Villanyszerelők (vagy akinek köze van hozzá), mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
A fél házban nincs villany (3 helyiségben és a teraszon). Mi történhetett vele és mennyibe kerül ezt megcsináltatni, nagyon drága? Az E.on nem csinálja meg (egy éve lett újrakötve a villany és az óra)? ):

2016. ápr. 29. 19:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
"egy éve lett újrakötve a villany és az óra" és azota nincs? Vagy 10 perce ment el? (Nekünk nincs hozzá közünk!!!!)
2016. ápr. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Leggyorsabb és legolcsóbb javítási módszer a kismegszakító visszakapcsolása. Ha nem az oldott le, akkor az említett helyiségek körén fázis vagy nulla szakadás van. Ez lehet akár egy lazább dobozkötésnél is. Nem nagy költség akkor sem, ha szakira lesz szükség.
2016. ápr. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt hittem egyértelmű voltam, természetesen nem egy éve nincs áram, hanem egy éve jött az E.on új órát beszerelni és "átkábelezni", a nappaliban csináltak valamit a falban, néhány napja ment el, de nincs most pénzünk. Második: az a helyzet, hogy mindenképp szakember fog kelleni, mert mi ehhez egyáltalán nem értünk, az órában minden kapcsoló a helyén van, ezen kívül többet nem tudunk, szóval kb. mennyi lehet az a nem nagy kiadás? Az a helyzet, hogy most akkora anyagi kiadásunk volt és még a következő hónapban is lesz, hogy szó szerint örülünk majd ha üres kenyérre futja, ezért érdekel ennyire az anyagi része. :(
2016. ápr. 29. 21:54
 4/13 anonim ***** válasza:
Hol laktok?
2016. ápr. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Komárom megyében.
2016. ápr. 30. 13:46
 6/13 anonim ***** válasza:
Sajnos akkor nemtudok nektek segíteni mert nagyon messzevagyok.
2016. ápr. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
:( kár, hogy erre felé kevés az ilyen rendes ember. Majd egyszer sikerül..addig meg van elemlámpánk. :/
2016. ápr. 30. 21:37
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha nem oldott le kismegszakító akkor ahogy említették kilazult egy kötés valahol, szóval a kérdés hogy bedugtatok valamit ami zárlatot csinált hallottatok csattanó hangot, kisebb villanást láttatok e? Húzzatok mindent a dugaljakból, tekerjetek ki minden villanykörtét, és úgy próbáljátok meg felnyomni a kismegszakítókat (Fi relét ha van...) ha egyáltalán leoldottak, ha így sem megy akkor vill szerelő.
2016. máj. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem a családom, hogy valaki tudja -e mi az a kismegszakító, azt mondták hogy "ahhoz nem lehet hozzányúlni, le van plombálva" ezt sem tudom, mit jelent, de nem tudják megcsinálni ezek szerint nem het..én meg nem is merek hozzányúlni, meg nem is tudom, hova kéne. Tudom, hogy nektek ez már alap és természetes, de én csak a kötöszavakat értem belöle :)
2016. máj. 1. 13:06
 10/13 anonim ***** válasza:
A kismegszakítót és a fi relét nem lenne baj, ha megismernéd, és megtanulnád használni őket. Mindkettőhöz hozzá szabad nyúlni, hogyha leoldott, akkor egy mozdulattal ismét üzembe helyezhető, feltéve, hogy már nem áll fenn a leoldást előidéző túlterhelés. Ezek az eszközök az épületvillamossági rendszeretek biztonsági elemei. (Mint pl. anno volt az olvadóbiztosíték, csak a kismegszakító korszerűbb, a fi reléről nem is beszélve, az ugyanis az áramütés ellen is védelmet biztosít.)
2016. máj. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!