Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy tudom rávenni a szomszédo...

Hogy tudom rávenni a szomszédomat, hogy vágja ki a telekhatár mellől 30cm-re lévő fáját, ami legalább 6 méteres, mert árnyékolja a veteményesemet?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 30. 18:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
37%
Feltételezem, hogy a 6 méteres fa előbb nőtt oda, mint a te veteményesed. Miért tetted árnyékba a veteményest?
2016. ápr. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
42%
Jövőre ásd majd fel kicsit mélyebben a talajt, hogy elérjed a hozzád átnyúló gyökereket. Akkor aztán jöhet a Glialka.
2016. ápr. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
36%

te normális vagy? most komolyan. kigyilkolni a fát, mert árnyékot vet? azt a fát, ami már 10-20 éve ott van? egy veteményes miatt, amit a gazdája felelőtlenül tett oda?

ez a megoldás, hogy ki kell irtani a fát?

gondolom nem vagy egy értelmiségi...

az ilyen emberek szokták erőszakkal "megoldani" a problémáikat.

majd ha a szomszéd csúnyán néz akkor jól verd fejbe, és utána nem fog tudni csúnyán nézni.

isten barma...

2016. ápr. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
35%

A 8. válaszban ott vannak a vonatkozó jogszabályok, ha valami nyomorult agyhalott lepontozza az ennyire pontos választ, azzal nincs mit tenni.


Teljesen mindegy, hogy a fa mióta van ott, ha fennáll egy törvénysértő állapot, akkor azt meg kell szüntetni. Jó eséllyel eddig is törvénytelenül volt ott a fa (vagy legalábbis törvénytelenül nyúltak át az ágai), a tulajdonosa vessen magára, hogy a szomszédja szájába ültette, örüljön, hogy eddig nem szóltak érte.


Ahhoz tudnám hasonlítani, hogy egy rokonom vett egy házat, amiben már vagy 15 éve nem laktak. A szomszéd rendszeresen az adott ház előtt parkolt, mert a saját bejárójában sok éve sódert tárolt, és ha be akart állni az udvarára, akkor a rokon háza előtt, a füves részen átvágva tette, csupa kerékvágás volt az egész.

Mikor a rokon szólt neki, hogy ezt illő lenne befejezni, rendesen berágott, mint itt a kedves agyhalott válaszolók, hogy ő már a régi tulajdonos idején is ott járt, ehhez joga van, bemegy a jegyzőhöz. Persze, a jegyző helyrerakta a fejét...


Ha van egy kertem, nehogy már egy bunkó szomszéd mondja meg, hogy a saját telkemen mit hol termeljek, hol legyen árnyék!

Nyilván azért vannak így felháborodva itt többen is, mert ők is pont így akarják ráerőszakolni a véleményüket a szomszédjukra.

Lehet, hogy pont ez a pár m2 üres terület van az egész telken, és akkor még ezt is használhatatlanná teszi a tuskó szomszéd.


Itt amúgy nem magam mellett érvelek, nekem is van olyan gyümölcsfám, ami átnyúlik a szomszédhoz.

Megkértem, hogy maradhasson így, ne legyen féloldalas a fa, és felajánlottam, hogy minden gyümölcsöt szedjen le, ami az ő oldalán van, sőt, amit átnyúlva elér, mert nyilván a fa gyökerei miatt a kerítés mellé nem nagyon tud semmit ültetni.

(A szomszéddal mondjuk barátságban vagyunk, és nem szed le semmi gyümölcsöt, mert neki is van.)

2016. máj. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
34%
Tedd át a veteményest napra, az árnyékot meg fordítsd előnyödre, mehet alá a kerti asztal napernyő nélkül, lehet bográcsozni szalonnát sütni
2016. máj. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
67%

Gyerekek! Telekhatártól 30 centire NEM ültetünk fát!!!


Kérdező! Mit csináltál,amikor még a fa 5...4...3 méteres volt? És előtte? ...amikor még talán át lehetett volna ültetni.

Jogilag megoldhatod,kivetetik vele,de etikus-e?

Arra készülj fel akkor,hogy kiváltja rád a vadászati engedélyt a szomszéd,fogást fog keresni rajtad,és hidd el,-talál is előbb-utóbb.

2016. máj. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
akkor még nem én voltam a tulaj utolsó válaszoló,az előző tulaj nem akart vele összeveszni,ezért hagyta rá....
2016. máj. 1. 15:00
 18/25 anonim ***** válasza:
18%
De ha nemrégiben költöztél oda, miért nem raktad napos helyre a veteményest?
2016. máj. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
talán mert kicsi a kert,a szomszédnak kétszer nagyobb kertje van...különben is,nehogy már ne tudjam a kertem rendeltetésszerűen használni,mert ba szomszéd nem hajlandó kivágni egy semmitérő fát,kb.combvastagságú ringló szilva
2016. máj. 1. 15:13
 20/25 anonim ***** válasza:
60%

neked semmitérő. neki nem.

nekem meg egy ilyen szomszéd lenne semmitérő. biztos jóban lesztek...

erőszakoskodj csak önző módon, még az lehet, hogy eléred, kivágja a fáját.

de ne lepődj meg, és nehogy neked álljon feljebb, amikor majd ő is így viszonyul hozzád, és a legkisebb dologért is megy az önkormányzathoz, jegyzőhöz, stb. megérdemled.

2016. máj. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!