Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelben, családi házban,...

Panelben, családi házban, vagy miben laknál szívesen?

Figyelt kérdés
Mindennek megvan az előnye és a hátránya, de te ha választanál, akkor melyikben élnél és miért

#panel #lakni #családi_ház
2016. jún. 1. 10:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A kérdés magyarázat végén, véletlenül lemaradt egy kérdőjel, de ugyanúgy él.
2016. jún. 1. 10:36
 2/12 anonim ***** válasza:
Városhoz közeli, kicsi kerttel rendelkező, jól szigetelt családi házban, vagy városban lévő, vastag falú társasházi lakásban. Panelben semmiképpen.
2016. jún. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Panelban (67 m2) laktam ~10 évet. Építkeztem nöttek a gyerekek (2 fiú) és jobbnak láttam. Nagyobb "szabadabvagyok..."
2016. jún. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én jól éreztem magam panelben is. Most egy kertvárosi családi házban lakunk, ez nekem az"álomotthon", Laktam polgári házban, de én ott is szerettem lakni. Abban azt szerettem, hogy teljesen zárt udvara volt, senki be nem látott. A ház falai pedig 70-80 centi vastagok voltak, nyáron hűvös, télen meleg.

A panelben csak az volt a baj, hogy ősszel, mikor már hideg volt, nem indították be a fűtést, meg az, hogy sokszor nagyon hangos zenét hallgattak a lakók, és mintha melletted szólt volna. Viszont könnyen takarítható, a mienk kifejezetten tágas , kényelmes lakás volt. A szobákban klíma is volt, mert bár jó fekvésű, középen lévő lakásként nem volt nagyon meleg, a panel sajnos hamar átforrósodik nyáron, télen viszont hamar kihűl.

Itt a mostani lakásban többféle fűtési lehetőség van, gáz-, vegyes tüzelésű kazán, plusz inverteres klíma, amellyel a hűvös őszi napokon kicsit barátságosabbá tehető a ház, nyáron viszont hűt, erre inkább csak az emeleten van szükség.

2016. jún. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az álmom egy kétszobás nagypolgári lakás Lipótvárosban, aminek nem nyílnak egybe a szobái, főzőfülkéje van csak, és van utcai és udvari ablaka is. Ilyen lakás egyébként nem létezik 30 m alatt, szóval nyilván nem veszek ilyet.


Ami még tetszik, egy újépítésű lakás Újlipótvárosban, de ez is ugyanaz az árkategória.


Jelenleg van egy 3 szobás panelünk metróvonalon és Újlipótban bérlünk egy polgárit.:)


Imádom a nagy belmagasságot, a hideget nyáron is, a nagy fehér falakat, amiken jól mutat egy-egy festmény/kép/poszter. Szeretem a jó lokációval rendelkező lakásokat is. A kertet viszont nem szeretem (a zöldet igen, de nem akarom én gondozni), így kertesbe nem költöznék.

2016. jún. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem a kisebb társasházak jönnek be, most is olyanban lakom. Kertes házban születtem és nőttem fel, mocskosul megutáltam egy életre. Fűnyírás, kapálás, permetezés, betonozás, kerítésfestés, terménydarálás, jószágetetés, szüret, tetőcsere, külső színezés télen-nyáron, hétköznap, hétvégén, iskola előtt, munka után, amikor csak akarod. Elég volt belőle annyi, amennyi jutott.

Aztán mióta onnan eljöttem, csak társasházakban lakom, volt közte panel (vagy házgyári, mit tudom én, az pont mi volt) és kisebb, téglaépítésű társasház vegyesen. Ez utóbbi sokkal jobban tetszik.

2016. jún. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 BiTOPro97 ***** válasza:
Én amiben lakom is, és ami sok is van, a teljesen felújított társasházban lévő lakásban, a budapesti nagy-körúton, vagy annak környékén.
2016. jún. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

sokfelé laktam sok féle házban.

a kertes ház jó volt,de kellet havat lapátolni...és hideg volt.

a társas ház jó volt,csak zajos,és vannak fura lakók.és ott is hideg volt.


de elmondhatom,hogy a panel volt életem csúcsa,qrva jól éreztem magam.ott nem volt hideg,sok barátom és haverom lett.ott találtam meg a legjobb hobbit,stb


emiatt a panelt választanám.de kellene hozzá egy vidéki telek,ahol kiélhetem a kertes házas perverzióim:gyümifák,konyha kert,stb.

2016. júl. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Lovardában. Vagy közvetlenül a lovarda mellett 😃
2016. szept. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Laktam panelben is, és szerettem ott lakni. Segítőkész, barátságos lakóközösség volt. De a gyerekek megszületése után volt lehetőségem városhoz közeli kis helyen családi házat venni úgy, hogy közel van minden.

A gyerekek játszhatnak a nagy udvaron, a hátsó haszonkertben megterem minden. A gyümölcsöket a fáról teljesen megérve tudom leszedni és nagyon finom és zamatos, nem olyan félérett, mint a piacon. Nagyon szeretek családi házban élni. Itt sosem ébredek arra a délutáni szundikálásból, hogy a felettem lakók gyerekei a kövezetre öntötték az üveggolyókat a kisvödrükből :-)

2016. okt. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!