Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen panelben lakni?

Milyen panelben lakni?

Figyelt kérdés

vagy tásasházban.

mennyire hallatszódik át a szomszéd járkálása ? mosógépének hanjga? ...stb stb...

költözés előtt állok, minden hozzászólás sokat segítene :)



2016. febr. 8. 16:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Átmenetileg jó ha utána tudsz váltani ha akarsz de tényleg áthallatszik ha nevetnek ha megy a mosógép ha fúrnak ha porszivóznak stb.
2016. febr. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%

Első aztán komoly hozzászólást eresztett meg, átjárhatja a büszkeség. Neki is csak ilyen segítséget kívánok egész életében :)

A panel ilyen téren lutri, mert nagyban függesz a szomszédoktól. Szerintem erőteljesen áthallatszik a zene, gyerekvisítás, zuhany is. + 1-2 milliót érdemes rááoldozni egy picivel rosszabb téglára.

2016. febr. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Az 1. a 3. válaszát tudta egy szóba tömöríteni.
2016. febr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Bővebben: nagyon. Tízemeletesben pl 4-5 emelet "hosszan" simán lehet hallani pl a kalapálást, a közvetlen szomszéd köhögését, akár tévéjét is.
2016. febr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

A szomszédoktól függ. Lutri.

Ahol most lakom, az nagyon jó hely, normális emberekkel. Egy lakásfelújítás nyilván hallatszik, de más nem igazán.

Előtte olyan helyen laktam, ahol felettem valami állatok laktak. Állandóan kiabáltak, veszekedtek, hangoskodtak. Rendőrség is kint volt párszor. Örülök, hogy már nem ott lakom :)

Járkálás akkor hallatszik, ha valaki magassarkúban járkál, egyébként nem. Mosógépet nem szoktam hallani.

2016. febr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Akár panelban, akár társasházban laksz a szomszédoktól függ, mennyire jó vagy nem.

A panelban imádtam, hogy magamra csuktam az ajtót és nem érdekelt mi van az ajtón kívül. A falfúrások alkalmával elmentem otthonról.


Kertesben a konyhakert és a kutya/macska egy más életminőséget jelent, de ez napi kötelező elfoglaltságokkal is jár, ami panelban nincs (sétáltatás, kapálás,gazalás, fűnyírás)


Ha kifogsz pár lakással arrébb egy zajos szomszédot, teljesen mindegy, hogy panel vagy társas, vagy kertes. Zavaró, irritáló gáz.


A panel annyira nem rossz, mint a megítélése.


Az anyagi lehetőségek és az életmód szerint akár jobb is lehet, mint a kertes. (Sok éve laktam kertesbe, inkább visszaköltöztem panelbe, mert akkor nem tudtam az előnyeit kihasználni, most megint kertesben lakom és szeretem)


Megyek kutyát sétáltatni

2016. febr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Laktam pár évtizedig panelban, nekem pont nem volt bajom a zajokkal, max. amikor igen rövid ideig az alattunk lakó kisgyerek trombitálni tanult :D A fürdőkádban hallottam mások beszédét, a víz máshogy vezeti a hangot... Járkálást sosem hallottam.

Egészen más okból utáltam a panelt, bár azért az is jó, ha nincs körülöttem zaj. Ami persze simán lenne, ha pl. főút mellett laknék egy családi házban... Vagy ha mulatós zenéket üvöltetne a szomszédság...

Itt max. kutya ugat mostanság, mert Lali, a ló itt legel. Ez előnyös, mert én szinte semmire nem ébredek fel reggel, elég nagy baj ez nekem, de a kutyák simán felernek...

Szerintem nincs tuti csendes hely, max. egy tanyának vannak igazán jó esélyei e téren (ez csak egy dűlő 2 falu közt, csendes, mert többszáz méteres körzetben 3 lakott ház van, de azért ez nem okoz mindig igazi csendet. mondjuk lőtér is van pár km-re...).

2016. febr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

átmenetileg oké, pl albérlet.

de én ha vennék, akkor csakis kertes házat.

éltem panelban 10 évet, kertesben 10 évet. egymás után. úgyhogy ilyen téren van összehasonlítási alapom, nem a levegőbe beszélek.

de tudok olyat, aki szereti a panelt, nem szeretne kertesbe menni, mert azzal csak a nyűg van+általában drágább a fenttartása.(pl mi panelban a fűtést nem is használtuk, mert a szomszéd falakon keresztül átjött a hő, így is volt 22 fok..míg kertesben egy vagyon a tüzelés).

mindegyiknek persze vannak előnyei.

szerintem a panelnak több hátránya van.

annyit tanácsolnék, mielőtt venne valaki panelt,hogy menjen előtte albérletbe pár hónapra..de inkább egy egész évre,hogy minden évszakot végig tapasztaljon.

2016. febr. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha a zajokat ignorálni is tudod valamelyest a szagok okozhatnak még gondot. Éveig áralott ugyais WC-nkeresztül fel a pia,hányás és cigifüstszag az egész lakásba. Szinte élhetetlen volt a lakás ebben az időszakban. Kaparta a légcsövem mart mint a nemtom mi.

Ha ilyet fogsz ki szenvedni fogsz.


A fapapucsban járkáló felsőszomszéd szintén egy áldás! Ahogy az is,ha képtelen csenesen ajtót zárni és csapkod nemcsak az ajtókkal,de edéynekkel is.

2016. febr. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Én laktam három panelben és egy régi, tégla építésű bérházban. Ez utóbbinál hallatszott át leginkább minden mindhárom szomszédom irányából, ebből is sokféle van. A panelekben meg mindig áthallszik, ha szerencséd van, csendes szomszédokat fogsz ki. Olcsóbb környéken több a problémás szomszéd.


Panelben viszont MINDEN ÁLDOTT NYÁRON lesz legalább egy szomszéd, aki felújít és napi több órán át fúr-kalapál hetekig!!! x( x( Minél nagyobb a panel épület, annál több ilyen lesz.


[link]


Az ideális persze a kertes ház, csak nagyvárosban nagyon drága, meg a fűtése és karbantartása sem két fillér, és ha nem vagy otthon sokáig, előbb-utóbb betörnek!

2016. febr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!