Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy tudok előállítani tiszta...

Hmarci97 kérdése:

Hogy tudok előállítani tiszta szenet?

Figyelt kérdés
Teljesen tiszta nyilván nem lesz, de viszonylag jó szenet. Szét akarom morzsolni, hogy por alakú legyen, tehát belül se legyen fás már.

2016. jún. 2. 18:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
miért nem veszel grill faszenet akkor?
2016. jún. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Alain Delon ***** válasza:
9-re: Én a kémiaóráról úgy emlékszek, hogy kétféle elemi (ha jobban tetszik, tiszta) szén létezik, a grafit és a gyémánt. Mind a kettő szén (C) atomokból áll, csak az atomok kötési szöge más, emiatt van az óriási eltérés a két anyag szilárdsága között. És te mire emlékszel kémiaóráról? Hogy utáltad?
2016. jún. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 BiTOPro97 ***** válasza:
Csak a grafit ceruz belében van más anyag is, az adja meg a keménységét is. (Hogy ismertek közül mi lesz 2B-s, B-s, HB-s például.)
2016. jún. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 BiTOPro97 ***** válasza:

ceruzabélben.*


Ja amúgy úgynevezett kötőanyagot.

2016. jún. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 BiTOPro97 ***** válasza:

Példál egy jellemző orvosi szén:


"A csomagolás tartalma és egyéb információk

Mit tartalmaz a Carbo activatus EGIS 125 mg tabletta?

- A készítmény hatóanyaga: 125 mg aktivált szén tablettánként.

- Egyéb összetevők: magnézium-sztearát,

karmellóz-nátrium,

laktóz-monohidrát (92,0 mg tablettánként),

szacharóz (92,0 mg tablettánként)."

2016. jún. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Hahh, tudom már!! A régi gázállarcok!!! Azok aktív szenes szűrővel működnek. Az mit jelent pontosan? Milyen szén az?

Amugy a sima faszén nem jó arra amit én akarok. Nekem rendkívül puha fából kéne, azt mondják, abból jobb lesz a puskaizé..... :)))

2016. jún. 4. 01:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!