Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tűz esetén a tetőre menekülni?

Tűz esetén a tetőre menekülni?

Figyelt kérdés

A minap szembejött velem ez a cikk:

[link]


Évek óta "vitatkozom a közös képviselővel amiatt hogy a mi házunkban (panel), több lakattal és lánccal van lezárva a tetőkijárat, csak a gondnoknak (aki a földszinten lakik) és a közös képviselőnek van kulcsa hozzá. Én a alegfelső emeleten lakom, ergo ha alattam valahol tűz üt ki én is a tetőre menekülnék.


Valahol le van írva hivatalosan, hogy a tető az menekülő útvonal és nem lehet lezárni? Vagy én gondolom rosszul?


Esetleg valaki linket tud adni?



2016. jún. 19. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Tüzoltoktol kaphatsz választ.
2016. jún. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt az önkormányzatnál jegyző és a katasztrófavédelem tudja , fotózd le és érdeklődd körbe több hivatalnál is .
2016. jún. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
OTSz- be keress rá. De kihìvod a katasztrófavèdelmet(tűzoltóság) ès máris büntetnek.
2016. jún. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Igen menekülő útvonal,és le is lehet zárni.

Azonban minden lakónak biztosítania kell a kulcsot hozzá,hogy ki lehessen jutni. Ez egy osztatlan közös tulajdonnak minősül,nem sajátíthatja ki hogy lezárja,és nem ad senkinek sem kulcsot.


Katasztrófavédelem foglalkozik ezzel. Ha gondolod tehetsz bejelentést ezzel kapcsolatban,illetve küldj fotót,akár nekem is mert foglalkozok ilyenekkel.

2016. jún. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Utolsó, neked küldtem privit.


Köszi

2016. júl. 3. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!