Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik országban...

Szerintetek melyik országban a legjobb a megélhetés? Hova érdemes költözni?

Figyelt kérdés

2016. jún. 21. 07:46
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

attól függ,hogy milyen nyelveket beszélsz és mi a foglalkozásod.

pl Svédországban van kint egy ismerősöm. nagyon jól él,el tudott helyezkedni a szakmájával. DE az angol nem lett volna elég, muszáj volt tudnia a svédet is.

ugyanez pl a németeknél. egy angol tudás ritkán elég, elvárják,hogy tudjál németül is.

vagy a hollandoknál is kevés az angol, nem tudsz vele minden területen elhelyezkedni..

és sok szakmát/diplomát nem fogadnak el külföldön,előbb honosítani kell, ott is le kell vizsgázni a saját szabályaik szerint.. szóval nem olyan egyszerű.

Svájc is elég gazdag ország..persze drága az élet, de sokkal jobb színvonalon lehet élni.

pl kezdő mérnökként itthon 200-300at fizetnek (keleti országrész). szinte bármelyik nyugati országban ennek a sokszorosát ajánlják fel egyből.

de orvosként is itthon rezidensként keresel 150-200 ezret. külföldön egy kicsit másabb ez a fizetés.. khm..

2016. jún. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Igazából majdnem mindegy. Csórónak lenni mindenhol rossz, gazdagnak lenni meg bárhol jó.
2016. jún. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát angolt felsőfokon beszélek és még spanyolt beszélek ugyan így. Volt ismerősöm aki Új-zélandot ajánlotta mert ott is jól meglehet élni.
2016. jún. 21. 10:03
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
Micsoda kérdés!! Azért van az embernek hazája, hogy ott élne, azt szeresse, akár gazdagon él benne, akár szegényen!!
2016. jún. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
Te még biztos nem énekelted el könnyes szemmel a Himnuszt!!
2016. jún. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 50%-os!

Neked mi a szakmád, és abból hány gyereket kell eltartanod?

2016. jún. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Mi az összefüggés a gyerekek száma és a szakma között?
2016. jún. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért tettem fel a kérdést, mert a hozzászóló ezt válaszolta az eredetire:

"Azért van az embernek hazája, hogy ott élne, azt szeresse, akár gazdagon él benne, akár szegényen!!"


Ebből feltételezem, hogy még nagyon fiatal és nem ismeri az életet.

Ettől függetlenül természetesen Magyarországon is meg lehet élni, senki nem vitatja.

Da adódik olyan helyzet, mikor nincs más kiút, csak a "külföld".

És akkor ilyen fennkölt jelszavakból nem él meg az, aki szereti ugyan a hazáját, de felelősségei vannak.

A legtöbb esetben, hacsak nem kalandvágyról van szó, sajnos ez a helyzet.

2016. jún. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs!

Nem értettem meg / fogtam fel. Le vagyok lassulva!

Egyetértek veled!

A szükség nagy úr!

2016. jún. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Szerintem ez nyelvtudás kérdése. Minden országhoz kell nyelv ha tudod a nyelvüket vagy legalább az angolt akkor bárhol meg tudsz élni. Elmondom az én példámat apukám már több mint 5 éve kint dolgozik Angliában és most azt tervezzük hogy mi is kiegyensúlyozott a nyáron Angliában nagyon jó az emberek megélhetése szerintem nagyon jó Ország. De Amerika szintén
2016. jún. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!