Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A pottyantós WC-t hogyan kell...

A pottyantós WC-t hogyan kell normálisan használni?

Figyelt kérdés

Tehát azt a vízöblítéses vécét, aminél rögtön a lyukba pottyan a kakker.

Könyörgöm valaki mondja meg: hogy a viharos retekbe lehet elkerülni, hogy a víz visszacsattanjon a fenekemre?!


Amit eddig próbáltam:


1. WC papírt belerakni

-Ha keveset tettem, akkor egyből elázott és elsüllyedt, mintha semmit nem is csináltam volna.

-Ha sokat tettem, akkor eldugult a WC pusztán a papírtól.


2. A lehető leghátrébb ülni az ülőkén, hogy a WC belső falára érkezzen a csomag.

-Ilyenkor az esetek többségében a felső karima is szó szerint tiszta sz@r lesz, vagy egyáltalán nem sikerül eltalálni a szélét és marad az alapfelállás.

-Félő, hogy a műanyag ülőkére is jut belőle esetleg...


Esetleg még gondoltam arra is, hogy rányomom egy lapátra és úgy beledobom, még azzal is jobban járok, vagy ha elásom a kert végében.


Aki tudja, hogyan kell ezt a csodálatos találmányt helyesen és hatékonyan használni, kérem szóljon.


Előre is köszi.



2016. jún. 23. 20:47
1 2
 11/19 gomzoli ***** válasza:
62%
Én személy szerint sokkal jobbnak találom, mint a lapos "tálcás" kialakítású wc-csészét. Az volt nálunk is, és ha valaki bement a dolgára, utána a környéken nem lehetett megmaradni, néha a taknyom-nyálam egybefolyt a hányingertől, olyan szagok gyűltek. Persze, ha valaki leült, odanyomta a brióst, aztán pár percig kotlott a gőzölgő kupacon, az egész környezetet elárasztotta a buké. szándékosan cseréltettem ki az amúgy csak pár éves wc-t egy ilyen csobbanósra, és elmondhatom, hogy jó döntés volt. Az illatozó végtermék csak másodpercekig mérgezi a levegőt a világra jövetele és a vízbe pottyanása között, és ez így kíméletes a környezetben élők orrnyálkahártyáihoz. Summa summárum: sokkal kevésbé van büdös, mint korábban, a másik fajta wc-nél.
2016. jún. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
84%

Csak szólok, hogy egészséges életvitel (táplálkozás, mozgás) mellett a székletnek nincsen átható szaga.


De néha nálam is előfordul.

Ha nem akarok beszagosítani (pl vendégségben szarok), akkor a nagyobb csomagok után inkább lehúzom munka közben.


Még mindig jobb ritkábban lebegni szarás közben, mint állandóan stresszesen szarni, hogy lesz-e szar és húgyleves alvázmosás.

2016. jún. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
(lebegni= már ha lehúzom a wc-t, akkor közben kicsit fölemelkedek, mert ugyanúgy fröccsen, mint a loccsanós vécénél a pottyanás)
2016. jún. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
58%
A pottyantós vécé a kerti budi. Amire te gondolsz az a mélyöblítésű wc. Nálunk is ilyenek vannak, kis wc papírt kell bele tenni és máris nem csobban. Ebből még sosem volt gond nekünk. Szépen lapjával helyezed bele a wc papírt a víz felszínére, és nem ázik el pillanatok alatt. Nem tudom, hogy hogy okozhat ez ekkora gondot. Amúgy tényleg kevésbé van szag bent, ha ilyen wctek van.
2016. jún. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nem szoktam a normálison se kotlani órákig a szagban, így nem is lesz az egész lakásnak átható kaki szaga.

Szóval ezt a választ nem is értem. Ti nem bírjátok megállni, hogy ne üljetek fölötte még egy negyed órát legalább? :D

2016. jún. 24. 14:24
 16/19 anonim ***** válasza:
69%
Senki nem mondta, hogy te ülsz felette negyed órát. Én sem, pedig ilyen wcnk van.De Akkor is kevésbé van szag, ezért terjedt el ez a típus. Sokon telefonoznak, meg olvasnak közben, főleg a férfiak.
2016. jún. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
74%

Lehet, hogy velem van baj, de ha kevesebb a bélés, mint 10 lapka papír, akkor a herémen is csurog a hugyos szaros lé.

Vagy vattát szartok vagy más a budi kiképzése.

2016. jún. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerűbb letörölni, ha kinyomtad a fonottkalácsot, és a csobbanása elérte a segged :D

Egyébként miket eszel, hogy ekkora torpedókat tojsz? Gránitsziklát? :DDDD

Bazz meghalok a röhögéstől :DDDDDDD

2018. jan. 23. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A megoldás a problémára: Mielőtt nekikezdenél dobsz egy fél méter hosszú papírt gombóccá gyűrve a lyukba. Ez elég arra, hogy ne csobbanjon fel, de még ne dugítsa el. De fontos, hogyha felállsz a törléshez, akkor rögtön húzzad le a wct, mert a megágyazáshoz használt papír és a törléshez használt papír együtt már tényleg okozhat dugulást.


Ui: én is nagy hülyeségnek tartom ezeket a csobbanós wcket. Először is, mint ahogy írta a 12. es válaszoló a szag ellen a wc mielőbbi lehúzásával lehet védekezni.Másrész a papírral megágyazás egyrészt pazarló dolog, másrészt ha sürgős dolga van az embernek, akkor előtte nem biztos hogy lesz kedve még ezzel is tökölnie. Másrészt egy csobbanós wcnél a székletmintavétel és a széklet megtekintése sem megoldott. Pedig nekem fekélyes vastagbélgyulladásom van, így szükségem van erre.

2020. máj. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!