Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a legfontosabb elvárásotok...

Mi a legfontosabb elvárásotok egy építőipari vállalkozótól, amikor megbízzátok őt egy munkával? Mitől tartotok a legjobban? Mi az a dolog amire azt mondanátok, ez igen, ezentúl csak őt ajánlom minden ismerősömnek!

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Olcsón, jót és minőségi anyagból, határidőn belül. Ha meg úgy gondolom, hogy valami nem oké, és nem fizetem, akkor ne követeljen rajtam semmit.

Általában ezek az elvárások.

2010. ápr. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Becsületes építési vállalkozót magyarországon úgysem találsz.

A főbb problémák, a minőség, a határidő, és a munkakörnyezet (rendetlenség, szemét, stb.)

Köss vele szerződést, amiben kössetek ki kötbért is. Ha nem akarja aláírni, már eleve gyanus, azzal jobb is ha nem kezdesz. A problémák viszont a munkavégzés minőségével van főként, elsősorban akkor, amikor meg akarja magyarázni, hogy jó az úgy, és miért úgy kell csinálni a szar munkát. Ezt nem szabad hagyni, ott kell lenned és állandóan a körmére nézni. Ha ezt nem tudod, akkor keress egy műszaki ellenőrt, akit azért fizetsz, hogy ellenőrzze a kivitelezőt és prémiumot kap ha hibát talál. Többet megspórolsz vele, mint amennyibe kerül.

2010. ápr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Prémium a hibáért... Huha! Hibát pedig kreálni is lehet... Nincs olyan ember, aki 100%-ban hibátlan munkát végez, főleg ha nem egy ember munkájáról van szó, hanem egy egész csapat,brigád... Nem mindent az ép.ipari vállalkozóknak kell benyelni, ha meg a megrendelő nem viseli el, hogy nem minden klappol, csinálja meg maga a munkát.

Egyébként lehet csinálni olyan szerződést, amibe bele van írva a ködbér, de ha meggebed az ember, akkor sem tudja behajtani a kivitelezőtől.

2010. ápr. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 brigimama ***** válasza:
Ez a baj,hogy lejáratjátok a vállalkozókat.A mi cégünk építéssel és kivitelezéssel foglalkozik.Garanciával dolgozunk,és nem verjük át a népet.Amit kiszámolunk(ebben is sok a munka)azt betartjuk.Manapság becsület nélkül nemigen lehet az építésből megélni.
2010. ápr. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én néhány éve építkeztem, de ha egy nap nem voltam ott, már elcsesztek valamit, pedig volt építésvezető is, de halvány gőze nem volt az építőiparhoz. Az elszámolásoknál pedig rendszeresen megpróbáltak átverni, mindenből többet akartak elszámolni a beépítettnél, és amikor lemértem meg voltak sértődve. Most három év után feljött a burkolat a teraszon, de a bosszankodáson túl nemigen tudok mit csinálni.
2010. ápr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És nem lehet, hogy azért vannak ezek a problémák az építőipari "vállalkozókkal", mert mindig a legolcsóbbat választják az építtetők?
2010. ápr. 15. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!