Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Illóolaj WC illatosításra?

Illóolaj WC illatosításra?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol, hogy a WC papír guriga belső részére csepegtetett pár csepp remek illatosítóként szolgálhat. Ez mennyire igaz?

2016. jún. 28. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Igaz, mivel vannak nagyon jó illatú illóolajok, de hogy mennyire lenne tartós abban a formában, ahogyan leírtad, az már másik kérdés.


Tehát illatosításra jó.


Vannak illatok, amelyeket inkább lehetne használnod, de azért vannak kellemetlen szagúak is, például az oregano (szurokfű) illó nagyon csípős szagú. Itt viszont megint másik kérdés, hogy neked mi tetszik? Virág illatok?


Aggódni nem kell, a legtöbb illónak NAGYON jó illata van!!! :-)

2016. jún. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

És aminek nagyon erős illata van:

[link]


Az ízlések viszont nagyon különbözőek, így lehet, hogy ez neked tetszene, de az is, hogy nem.

2016. jún. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

A privát üzenetedre itt válaszolok.


Először egy könyvecskét ajánlanék, ezt:

[link]


Ez tényleg "könyvecske", igazán rövid, fél óra alatt el lehet olvasni, viszont nagyon tisztába tesz az alapokkal! :-)


Itt is olvashatsz okos dolgokat:

[link]


Ezt mindenképpen olvasd el (a fenti linket található infókat). Ugyanis, pl ha külsőleg szeretnéd alkalmazni az illókat, akkor kell bőrpróbát végezni.


Vannak illók, amelyek fényérzékenyítők, jó, ha azzal is tisztában vagy, hogy melyek azok! (Néhány fel van sorolva az előző linken).

(Érdemes ezt nagyon komolyan venni, ha nem szeretnél foltokat a bőrön.)


Az illóolajok nagyon sok mindenre jók!

Terápiás hatásuk is van! Illatosak is, az is igaz, tehát lehet használni illatosításra is azokat.


Például én a terápiás hatásukat is ki szoktam használni, amikor párom lázas volt, citrom illóolajat csepegtettem a bokáira, csukóira. Figyelem, előtte mindig utánaolvasni!

A citrom hűtő hatású, ezért oké láz lehúzásához.


Bizonyos illóolajokat forgalmazó cégeknek vannak honlapjai, ott minden egyes általuk forgalmazott illóolajnál fel vannak sorolva azok hatásai, elég kiterjedten.

(Pl Aromax.)


A belsőleges alkalmazást nagyon körültekintően kell végezni, először ne is használd inkább belsőleg, mindenképpen olvasni lenne jó a témában! Túladagolni TILOS az illókat!


Bizonyos illók belsőleges használatra TOTÁLISAN TILOSAK! pl zsálya.


Most azért ezeket írtam le, mert először ezekkel jó, ha tisztába jössz, de nehogy azt hidd, hogy veszélyesek! Csak tudni kell, hogy mit mire szabad használni. :-)


Egyébként annyira sokoldalúak az illók, pl hajdúsítás, hajnövesztés, nyugtató, élénkítő, baciölő, gombaölő, sebgyógyító és még ezerféle felhasználási területe van! :-) Parfümkészítés, relax fürdők... Stb.


Nagyon sok sikert kívánok neked az illókkal! :-)

2016. jún. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

(Utána jöhetnek a részletesebb, hosszabb könyvek.)


Pl:

[link]

2016. jún. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Ja igen, amire még vigyázz, az az, hogy ha valódi illóolajat szeretnél vásárolni, akkor véletlenül se illatolajat vegyél. Az egyik egy kiváló minőség, a másik egy... (szemét).


Olvasd el a dobozukon, mindenképpen ILLÓOLAJ legyen a felirat, de ez nem elég, mert hamisítják az illókat, így legjobb, ha az is szerepel a dobozon, hogy 100% tisztaságú vagy gyógyszerkönyvi minőségű.


Néha gyógyszertárakban is lehet kapni illókat.


Aztán vannak középkategóriások (árban), azok elég jók.


Szerintem az Aromax illóolajai elég jók, azokat bátran megveheted.


Ha jól el vagytok engedve anyagilag, akkor persze lehet venni ennél állítólag jobbakat is. Olyanokat még nem próbáltam, de ha olyat keresel, ami még öko, bio, demeter is, akkor azok elvileg jobb minőségűek, pl tisztább gyógynövényekből készültek.


Ecocert minősítés sem árt, ha van.


Azt is figyeld, hogy melyik hány ml!!!

Például a rózsaolaj húzós árú! Az üvegcséje 5 ml-s, de 1 ml-t tartalmaz! Tehát figyeld, hogy melyik hány ml-es!

(A rózsaolaj talán az egyik legdrágább olaj.)


Kedvezőbb árúak szoktak lenni a narancs, citrom, levendula, én imádom ezeknek az illatát is!


És ha szükséges (pénzügyi okok miatt), akkor tudsz vásárolni olyankor, amikor valahol akció van. :-)

2016. jún. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Itt egy kis összefoglaló:

[link]


Ezt is csekkold:

[link]

2016. jún. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Kérdezted még privátban, hogy hol kaphatók illók? Rengeteg helyen. Bioboltok, drogériák, dm, Rossmann, néha hipermarketek, szupermarketek, gyógynövényboltok, gyógyszertárak, (online) webshopok (pl Aromax, stb), Herbária üzletek -> ezek a lelőhelyek.
2016. jún. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

És még mindig jutott eszembe: ami gyanúsan olcsó, inkább ne vedd meg, hiába van ráírva, hogy illóolaj és esetleg még minőségi tanúsítványt is mutat a forgalmazó, akkor se. Én kipróbáltam egy ilyet egyszer, de kár volt.


Inkább normális ár, de normális minőség legyen a szempont.

2016. jún. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Kérdezted még, hogy mit kellene beszerezned: az attól függ, hogy mire szeretnéd használni az illókat.


Ha párologtatáshoz használod majd, akkor érdemes egy párologtató "lámpást" beszerezni.

Ilyenek:

[link]


Lehet diffúzorral is szétterjeszteni az illatot:

[link]


Ha aromalámpát használsz, ahhoz kell úgynevezett teamécses is. (Mécses, csak pici.)

[link]


Leírás:

[link]



Régen jártam olyan helyen, ahol volt kitéve teszter illóolajokból - de ez nem sok helyen szokás, mindenesetre próbálj meg egy ilyen üzletet keresni, mert akkor meg is tudod szagolni az illók illatát, könnyebb a döntés, hogy melyiket vedd meg.


Amúgy az egyik legkeresettebb illó szerintem a levendula, mert nagyon sok mindenre használható és elérhető áron kapható.

2016. jún. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :O
2016. jún. 30. 06:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!