Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Illóolaj WC illatosításra?

Illóolaj WC illatosításra?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol, hogy a WC papír guriga belső részére csepegtetett pár csepp remek illatosítóként szolgálhat. Ez mennyire igaz?

2016. jún. 28. 17:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
78%

Még eszembe jutott pár dolog.


Amikor például masszírozáshoz vagy egyéb külső felhasználáshoz használjuk az illóolajokat bőrre kenve, akkor bázisolajba keverjük általában azokat. A bázisolajat (alap olaj vagy vivő olaj) hordozó olajnak is szokták nevezni. Ezeknek a növényi olajoknak is van terápiás hatása, így célszerű figyelni, hogy bőrünknek mire van szüksége és annak megfelelő olajat vásárolni.

Az alap olaj lényege az, hogy abban oldjuk fel (keverjük el) az illókat.


Kedvelt a kókuszolaj bázisnak, de mindig figyelj arra, hogy NE hidrogénezett legyen, hanem hidegen sajtolt. A bázisolaj mindig hidegen sajtolt legyen, sohasem hidrogénezett.


Bázis lehet még: olívaolaj, mogyoróolaj, lenmagolaj (vigyázat, ezzel fényre nem megyünk), szezámmag olaj, stb, stb. Az argán olaj is kiváló bőrre, de vannak, akik nem kedvelik a szagát. Tehát ha nincs szükséged különösebb bőrtáplálásra, akkor nem szükséges az argán olajat választani. Kissé furcsa szaga van, de ha valakinek problémás a bőre vagy a haja, akkor ők gondolom, nem törődnek a szaggal.


Tehát most nem az illóolajokról írtam, hanem arról, hogy mibe keverjük azokat.


Visszatérve az illókhoz: fahéj illót nagy mennyiségben bőrre ne használjunk és mindig bőrpróbát végzünk csuklón, mert érzékenyítő lehet (nekem például az - és ezt a saját bőrömön tapasztaltam ki...)


Olyan is előfordulhat, hogy kis mennyiségben nem bőrizgató egy illó, de nagyban már igen.


Attól is függhet, hogy milyen hatású, hogy melyik márkát vásároljuk, pl szerintem a Naturol kicsit gyengébb minőségű, mint az Aromax.


Tehát ha új márkát próbálunk ki, akkor is bőrpróbát végzünk (mert némelyik erősebb lehet) és várunk 24 órát.


A levendula illóolajról olvastam azt, hogy nem muszáj bázisolajba keverni, hanem önmagában is fel lehet vinni.


Hidegen sajtolt étolajakat például itt találsz (ne zavarjon meg, hogy étolaj a neve, ezeket használja az ayurveda is külsőleg is):

[link]


Szerintem az adott linken szépen le is van írva az olajok terápiás hatása is (tehát ezeket az étolajokat tudjuk bázisolajoknak használni.) Természetesen belsőleg is lehet alkalmazni, amelyikhez oda van írva.



(Amit szintén ne használjunk napfényes időben (vagy szoláriumozáskor), az az orbáncfű olaj, ami igazából macerátum, azaz olajos kivonat. Ott maga az orbáncfű lehet fototoxikus. Ez se nem illóolaj, nem is bázisolaj, csak írtam, mert fényérzékenyítő lehet és arról jó tudni.)

2016. jún. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
78%

Nézd csak, még ezt is olvasd el!


[link]

2016. jún. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!