Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám a műanyag...

Hogyan tudnám a műanyag ablakomat kinyitni?

Figyelt kérdés

A felső pánt kimozdult a helyéről, emiatt a háromállású kilincs is megszorult, nem tudom az ablakot kinyitni!

Kénytelen leszek szerelőt hívni, magas kiszállási díjért?

Hogyan tudnék ezen magam segíteni?

Műszaki érzékem van, de a szerkezetet nem ismerem!



2016. júl. 1. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:

A sarokpántokról pattintsd le a műanyag burkolatot. Csavard ki a tokból a rögzítőcsavarokat. Ráncidáld le, vagy gumikalapácsal üsd lejjebb a szàrnyat. Legtöbbször igy az ablak nyithatóvá vállik, vagy a pántokfelöl kifordítható. Vigyázz! Rád ne essen a szárny. Ha nem nyílik, akkor a kilincset kell erőszakosabban elfordítani.

Ha sikerült, újra be kell állítani a zárszerkezetet. A gyártó honlapján találsz ábrás segítséget.

2016. júl. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A sarokpántokról pattintsd le a műanyag burkolatot

Akkor látom a pántot, de csavart, azt egy darabot sem!

Úgy látom. hogy a pánton egy kiüthető, peremes tengely megy keresztül. Azt nem merem eltávolítani, hátha kibillen az ablak, és nem tudom megtartani! Kell egy segítség! Lehet, hogy az én ablakom egy más rendszerű? Mindenesetre, köszönöm a tanácsot!

2016. júl. 3. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!