Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Műanyag ablakomat nem lehet...

Műanyag ablakomat nem lehet záró állapotba fordítani, nem mozdul a kilincs csak bukóra és nyílóra? Mi lehet a baj, mi a megoldás a hibára?

Figyelt kérdés
búkó-nyíló műanyag ablakomat nem tudom bezárni.Ha le akarom fordítani a kilincset, nem engedi.felfelé(búkó állapotba simán elfordul,és onnan vizszintesbe-nyitott állapot- is,azonba lefelé már nem.Mit tudok tenni vele? mi okozhatja a gondot? Gyors segítségre lenne szükség,előre is köszönöm
2011. ápr. 25. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, de hasonló gondunk nekünk is volt már a bukó-nyíló erkélyajtónkkal. Valószínűleg a felső zsanér nem csúszik vissza rendesen a helyére és az akad el, amikor be akarod zárni. Nyitni ilyenkor gond nélkül lehet, sőt, buktatni is, de ha jobban megnézed - már amennyiben ugyanaz a gondotok, ami nekünk volt -, a felső zsanér akkor sincs rendesen a helyén nyitásnál (bukón ugye ez eleve nincs így :) ). Kicsit nyitogatni-csukogatni kell, közben kézzel kicsit rányomni a szárnyra, hogy szépen befeküdjön a helyére, úgy előbb-utóbb a felső zsanér is be fog csukódni, akkor pedig már szépen lehet zárni. Szaki azt mondta nekünk, hogy hirtelen felmelegedésnél ill. lehűlésnél gyakran előfordul ez bizonyos zsanértípusoknál, ilyenkor egy kis imbuszkulccsal utána kell finoman állítani és akkor nem fog kiakadni. Hát mi ehhez tökök vagyunk, úgyhogy egy asztalos barátunk szokott ilyenkor eljönni és igazítani a zsanéron. Remélem, segítettem.
2011. ápr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Így én is jártam már, az ablakszárnyon van valami fém pöcök, azt kell mozgatni, akkor visszaugrik.
2011. ápr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!