Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » SÜRGŐS! Segíthet-e ilyen...

SÜRGŐS! Segíthet-e ilyen helyzetben valahogy az önkormányzat?

Figyelt kérdés
Barátomnak 1-2 hónapon belül el kell költöznie otthonról, mert eladják a házat és ő nem mehet tovább velük. Az a baj, hogy egyszerűen nem elég a fizetése ahhoz, hogy kivegyen egy lakást, a híd alá pedig nem mehet. Az önkormányzat dolga elméletileg a polgárok segítése, ezért feltételezem hogy ilyen helyzetben valahogyan tudnak neki segítséget nyújtani. Nagyon jó munkahelye van, azonban még csak most kezdte el múlt hónapban, így a fizu elég alap.
2016. júl. 16. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Nem fog segíteni.
2016. júl. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Maximum önkormányzati bérlakást adhat pénzért, de mivel általában mindenhol "foglalt" így nem fog segíteni. Nem kötelessége. Szerinted a hajléktalanok miért az utcán élnek??? Hmmm???

Ha a barátod, akkor költözzön addig hozzád-hozzátok.

2016. júl. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Természetesen felajánlottam neki, de elég messze lakunk a munkahelyétől, szintén önkormányzati lakásban... Nem vagyok képben mennyire veszik szigorúan, hogy ki lakhat itt. Én most megyek egyetemre, összeköltözni azért nem tudunk egy darabig, mert ahhoz olyan állást kéne találnom, ami egyetem mellett is végezhető.

Igen, tudom hogy vannak hajléktalanok, de az önkormányzatnak mint állami szervnek pontosan az a kötelessége, hogy a rendes, adófizető állampolgárokat segítsége. De inkább nem lesznek illúzióim Magyarországról.

2016. júl. 16. 22:55
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
És nehogy illúzióid legyenek: Ez nem csak Magyarországon van így.
2016. júl. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem csak itt, de talán valamiben követhetné a jó példát ez a porfészek.
2016. júl. 17. 08:53
 6/6 anonim ***** válasza:
80%
Így van , ahogy előttem írják. Az önkormányzat nem köteles senki lakásproblémáját megoldani. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem segítene, ha van rá lehetősége. Keressétek meg őket, és mondjátok el a problémát. Ha van üres bérbeadható lakás, akár fel is ajánlhatnak egyet, vagy javasolhatnak valahol olcsó albérletet.
2016. júl. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!