Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Éjszakánként meztelencsigák...

Éjszakánként meztelencsigák bújnak elő a fürdőszobában a kád előlapja mögül. Mivel tudnám elriasztani őket. Van erre valamilyen szer?

Figyelt kérdés

2 éves kislányomra ami nem veszélyes, persze nem fér hozzá, csak esetleg belélegezheti, ha párolog. A lakás többi részébe meg a hangyák lepnek el minket. Erre valami?

NEM VAGYUNK KOSZOSAK!


2010. ápr. 16. 08:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hangyák ellen: felmosás után Biokill nevű spriccelővel (ahol permetezőszereket lehet kapni, ott általában ezt is) végigfújod az éleket, sarkokat, körbe minden szobában. Ez a szer hetekre távol tartja őket, nem veszélyes a gyerekre, háziállatra és utána legközelebb nyugodtan felmoshatsz, a hatás hetekre marad. Nálunk általában elég tavasszal egyszer végigmenni vele és kész.


Csigát nem tudom, még sose volt dolgom velük (hál istennek, a kérdésedre kirázott a hideg... brrr...)

2010. ápr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csigák ellen sót szórj oda.
2010. ápr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szia! a csigák a sótól rögtön elpusztulnak,de hogy kerül a fürdőbe el nem tudom képzelni.

talán, ha erősen sós vizet spriccelnél az előlap mögé.

nálunk kint a kertben szoktak csúszni mászni a járólapon, na azt nagyon utálom.

bár nem szoktam semmilyen élőlényt bántani,de ezeket

isten bocsássa meg nekem, de megsózom.

2010. ápr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szórj be konyhasót a kád alá.


Nem lesz több csigád.

2010. ápr. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha ott mögötte megdöglenek, nem lesz marha büdös???
2010. ápr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hát lehet, hogy tényleg le kellene szerelni valahogy azt az előlapot és lepucolni
2010. ápr. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hivass egy szerelöt és nézzétek meg, hogy hol van rés az elölap mögött - mert a csigák bejönnek valahol. Elöször azt kell leszigetelni, mert egyébként folyamatosan újabbak fognak bejönni.
2010. ápr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Húú, nem szeretnék a helyedben lenni! A hangya még csak-csak, azok mindehol utat találnak maguknak, nade csigák a lakásban???

Egyetértek azzal, aki azt ajánlotta, hogy szedjétek le az előlapot és derítsétek ki, hogy honnan jönnek a csigák? Valahol csak bejutnak a fürdőszobátokba, először ezt kell megszüntetni. Utána alapos, erősen vegyszeres nagytakarítás a kád alatt-mögött, végül szórj ki vastagon konyhasót (ha mégis lenne valahol fészek, amit nem vesztek észre a takarításnál, a kikelő kiscsigák is nyomban elpusztulnak) és úgy tegyétek vissza az előlapot.

A hangyák kérdése örök rejtély, legalábbis számomra. Minden tavasszal előjönnek a konyhában, naponta kb.20-30-an, őket szorgosan legyilkolom (hideg zsíroldó spricnivel), pár hét múlva eltűnnek teljesen, a következő tavaszig. Próbáltuk már a sütőport, a műanyag dobozos mérgeket, sprayket, nekünk semmi sem használt. Végig kell küzdenünk ezt a néhány hetet és maguktól eltűnnek.

2010. ápr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A só jó ötlet. Az előlapot már leszereltük, kipceváltam mögötte. Szerintem a kád alatt nincs leszigetelve rendesen és valahol a földből bújnak ki.
2010. ápr. 17. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!