Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szobám ablaka nyugatra néz....

A szobám ablaka nyugatra néz. Délutánonként nyáron nagyon meleg van, pont engem süt amikor a gépnél vagyok, ha pedig leengedem a redőnyt akkor sötét van. Tudtok megoldást arra, hogy ne süssön be a nap, de azért legyen világos?

Figyelt kérdés
2016. júl. 22. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha egy egyszerű fehér rajzlapot az ablak elé vagy mögé teszel, az szórt fényt eredményez.
2016. júl. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kapcsolj villanyt, vagy csak félig engedd le a redőnyt
2016. júl. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor nem 2-kor hanem 6-kor süt telibe a nap. Nappal pedig nem kapcsolok villanyt.
2016. júl. 22. 18:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor sülj meg :)
2016. júl. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

A meleget úgysem tudod kiiktatni, ha felmelegedtek a falak.

Arra a megoldás a klíma.

Sokan eszküsznek a redőnyre, lehet ér 2-3 fokot, de az semmi.

Előttünk hatalmas fák vannak, nem süt be a nap, mégis mikor 35-38 fokok vannak, és éjszaka sem megy 28 alá, akkor sötétben, éjjel is megdöglünk, mert a falak ontják magukból a hőt.

A másik oldalt, ahol nem a háló van, persze ério a nap, meg a tetőt is. Szóval a ház felmelegszik, látod még úgy is, hogy ebbe a konkrét szobába alig jut napfény. Én mondjuk nem is hiányolom, a félhomályt szeretem.

Aki azt javasolta, hogy sötételj be, és kapcsolj villanyt, az még biztos nem próbálta. Nagyon gáz, mert még ha be is húzod a függönyt, érzékeled, hogy ragyog a nap, és nagyon gáz a mesterséges fény. Én még a munbkahelyemen sem szeretem, idegesítő, természetellenes, hogy süt a nap, közben ég a lámpa.


Na szóval, a megoldás elég egyszerű.

A meleg így is-úgy is megmarad, ezt el kell fogadni, vagy pénzt áldozni rá, és venni egy klímát, vagy ventillátort.


Ahhoz pedig, hogy gépezés közben ne süssön téged a nap: rendezd át a szobád!!!

Süsse az ágyat, amit csak éjszaka használsz. Vagy ott épp ne legyen semmi.

2016. júl. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Engedd lyukacsosra a redőnyt
2016. júl. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
okoskának nem tetszett, hogy le mertem írni, hogy baromságot írt.
2016. júl. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
22%

A volt munkahelyemen a dekorációs műhely ablaka dél-nyugati irányba volt. Egy idő után tettek rá valami fóliát. Elég jól át lehetett rajta látni, kellően világos is volt a napfénytől. Volt ott klíma is, így nem tudom mennyit segített a fólia, de bőrön vagy szemen nem éreztem bántónak ott a napot.


Keress rá úgy, hogy hővédő vagy napvédő fólia.


Bemásolom az egyik oldal leírását:


"A hõvédõ épületfóliák jellemzõi:


visszaverik a napsugárzásból adódó hõ jelentõs részét,

kiküszöbölik a belsõ hõmérséklet nagymértékû növekedését,

visszaverik a fûtõtestek által kibocsátott hõhullámokat, így kevesebb hõ szökhet csak ki az üvegfelületeken keresztül,

csökkentik a légkondicionálási és fûtési költségeket,

védenek az UV-sugárzástól,

javítják és egységesítik az épület külsõ megjelenését."


Nem írják, de valamennyire sötétít, ez télen pont nem jó szerintem, továbbá ha jól sejtem elég drága ahhoz, hogy ne érje meg évente feltenni-leszedni.

2016. júl. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!