Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fekete bogár a fürdőben,...

Fekete bogár a fürdőben, lassan heti szinten. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Negyedik emeleti panellakásban lakunk, és az utóbbi időben szinte heti vendégünk egy fajta fekete bogár. Sajnos nem tudom mi lehet, páncélosabb testűnek tűnik, nagy és nem százlábú vagy ilyenek. A férjem lakoltatja ki őket, de a frászt meg rám hozzák kora reggel.


A fürdőszoba plafonig csempézve van, a vezetékek mellett szépen eldolgozva, úgyhogy az egyetlen hely ahonnan feljöhet az a lefolyó. Akcióban sosem kaptam el, mindig csak akkor láttam, amikor már szaladgált a fehér szőnyegemen.


Milyen bogár lehet és mit tudunk ellene tenni?


2016. júl. 24. 11:19
 1/4 anonim válasza:

Nálunk is volt ilyen (szintén panel csak 5. em), csak szürkés színűek voltak és nem sorozatban, hanem elvétve egyszer-kétszer, szóval nem kellett akcióba lendülni..

Én lecsorgatnék nekik a lefolyóba egy kis Domestost, vagy bármilyen lefolyótisztítót, hadd kortyolgassák, ha ez nem válik be, akkor meg éjszakára befújni a lefolyó száját rovarirtóval.. Keressenek más helyet dorbézolni.

2016. júl. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jó tipp! Ma este akcióba is lendülök!


AMit észrevettem az az, hogy este bújnak elő, itt sem rendszeresen, de az utóbbi időben elég sokszor. Ébenfekete, és egy helyben áll, amíg észre nem vesz, mert akkor 100-asra kapcsol és beszalad valami alá. Aztán keresheti a férjem. Nem csótány, nem hőscincér, nem futrinka, így a képek szerinte.

2016. júl. 24. 11:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel amerikai csótány. Vegyetek csótánycsapdát, fürdőszobai szekrény alá pl., lehet, hogy többre is szükség lesz egymás után. Beletelhet pár hétbe, amíg teljesen eltűnnek.

Sajnos, ha van utánpótlás az épületből, akkor egy komplett társasházi irtás tud csak segíteni.

2016. júl. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Pedig csótány lesz az. :-( Mégpedig konyhai, svábbogár, így keress rá. Ritka undorítóak és nagyra nőnek, én udvaron láttam 3-4 cm-t. Ragasztós csapdát vegyél, az összegyűjt mindent.
2016. dec. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!