Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Bicska pengehossz csökkentése?

Bicska pengehossz csökkentése?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Vettem egy Victorinox Rucksack nevű bicskát, aminek a pengéje 8.5cm hosszú.

A baj az, hogy a 8cm-nél nagyobb penge már közbiztonságra veszélyes eszköznek minősül!


Meglehet azt csinálni hogy elviszem késesnek és pár mm.-t "leélez" a pengéből?



2016. júl. 25. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi értelme lenne. Feltételezem, hogy nem az a fajta vagy, aki egy konfliktus során előrántaná, hogy kárt tegyen vele valakiben. Az pedig nem szokott sűrűn előfordulni, hogy a rendőrök csak úgy ok nélkül megmotozzák az embert az utcán, és felelősségre vonják egy zsebében talált bicska miatt.
2016. júl. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kár lenne tönkretenni egy márkás bicskát.
2016. júl. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. júl. 26. 12:33
 4/4 kovpet ***** válasza:

Szoktak ilyet csinálni, de szerintem is felesleges.

Dremel tool-lal levágják a penge végét és megcsiszolják. Képen láttam ilyet, jól nézett ki, de szerintem elég barbár dolog így farigcsálni egy szép kést.


Tény, hogy kkve a 8,5 centis penge, de ha normálisan nézel ki és nem élsz vele vissza, akkor nem tartom valószínűnek, hogy gond lesz belőle. Akkor sem, ha meglátja egy rendőr nálad. Szurkálni nem tipikusan svájci bicskákkal szoktak és a jogszabály is így fogalmaz:


Nem vonatkozik az (1) bekezdésben foglalt tilalom

...

b) azokra a rendeltetésszerűen munkavégzés, sport, hagyományőrző tevékenység, a vadászati törvény hatálya alá tartozó vadász által végzett vadászati tevékenység során vagy a szokásos életvitel körében használt eszközökre,


ba) amelyeknek közterületen, nyilvános helyen, valamint közforgalmi közlekedési eszközön való birtoklása indokolt és


bb) amelyek esetében - a tényleges munkavégzés vagy tevékenység során történő használaton, a szükséges szállításon kívül - az eszköz birtoklása vagy szállítása rejtve, a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben történik;

2016. júl. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!