Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Most kezdtem el a bio életmódo...

Most kezdtem el a bio életmódot, meg a szelektív hulladékgyűjtést van vmi tanácsotok egy kezdőnek?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 18. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz pontosan?

Kertes házban laksz?

Mi otthon gyűjtünk szelektíven: papírt és műanyagot (ide értve a fóliákat és a csomagolásokat is) az ételmaradékot megeszi az öt macska és 2 tyúk, vagy megy a szemétdombra. A szemétdomb fel van forgatva évente egyszer, a földes részt ráterítjük a kertre.

van fúrt kutunk, idén mélyíttetjük, onnan megy a locsolás, és az esővizet is gyűjtjük.

Este minden gép ki van húzva a konnektorból a készenlétis áramfogyasztás miatt (igaz, ezzel vigyázni kell, nem minden gép bírja a ki/be kapcsolgatást, a dvd-ben meg is purcant valami relé. Amit nem használsz, azt be se dugd.)

A vízzel is lehet spórolni, én mosok néha kézzel, és ha nem túl koszos a víz és még meleg, akkor átöntöm a vödörbe és felmosok vele. Ez is elég környezetbarát.

Tisztítószerből is lehet kapni ilyesmit.

Ja, és öblítő helyett Aromax illóolajat használunk (pár csepp+víz) mosódióval mosunk, mosószódával fehérítünk.

Az illatosítás is meg van oldva a ruhák között gyógynövényekkel (levendula, borsmenta, kamilla) a légtérben meg mécsessel-párologtatóval.

A füvet pedig mostantól sarlóval vágjuk gép helyett, szerencsére annyira nem nagy az udvar, és így megehetik a tyúkok, nem úgy mint azt az olajos izét,ami a gépi vágás után visszamarad.

2010. ápr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
a bio életmódnál a bioételekre gondolsz? el kell keserítselek: a szó klasszikus értelmében nincsenek ilyenek(legalábbis európában). a szelektív gyűjtés pedig egyértelmű nem?
2010. ápr. 20. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!