Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Cserépkályhával fűtött helyisé...

Cserépkályhával fűtött helyiségben gyakran gázszag van, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Ha nem szellőztetek 1-2 óránként, gázszag van (vagy olyan "nincs oxigén szag". Az egész lakásba be sincs kötve a gáz, szóval biztosan a cserépkályha okozza. A falnál kirepedeztek a fugák, elváltak a faltól, lehet, hogy ott szivárog ki a szén-monoxid??
2014. nov. 7. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
A fugáknál jön ki az égéstermék ,és ez mellett még a huzatot is gyengiti .Ettől még a kályha is előbb kihűl ,mert kémény levegőt szív itt be.Valami kemény tárgyal kapard ki a fugákat,de ne fémmel .Agyagból csinálj tömitő anyagot,amit betudsz nyomni .Ujjal szépen le lehet húzni vékonyra ,simára .Az agyagba tegyél sót,igy tartósabb lesz .
2014. nov. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szivárgó égéstermék valóban ilyen szagú. Pontosabban a nem tökéletes égésnél keletkeznek a széntartalmú tüzelőanyagból aromás vegyületek, formaldehid, sőt kéntartalmú vegyületek is.
2014. nov. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyjából így, ahogy az első írja.


Ami kiszivárog, az nagy valószínűséggel csak kisebb részben szén-monoxid, többségében a füst egyéb alkotóelemei vannak benne.

2014. nov. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Közben telefonáltam, és több kályhás szakember egybehangzóan állítja, hogy az égéstermék nem a fugáknál jön ki, hanem az agyagon, csempéken át.

Akkor a fugázás tényleg nem segít rajta?

2014. nov. 7. 16:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Átvernek a kályhások ,védik a mundér becsületét.Már több kályha rakásnál segédkeztem,a kályhástól sok mindent megtudtam,mert haver volt .Az van amit irtam.

1 es voltam.

2014. nov. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A legvalószínűbb, hogy a kályha tetején a tapasztás ment tönkre. (legalábbis az esetek többségében ez szokott lenni a hiba)


Viszont így életveszélyes a használata, ezért tilos.

hívj egy kályhást és rakasd át a kályhát.


Ha rendes fával tüzeltél benne, valószínűleg a cserepeket nem kell majd cserélni, de ezt látatlanba nem lehet persze megmondani.

2014. nov. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!