Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha ingatlant vásárolok, és...

Ha ingatlant vásárolok, és szóban megegyezünk az árban, elállhatok a vásárlástól addig, amíg nincs a szerződés aláírva?

Figyelt kérdés
Mármint minden következmény nélkül.

2016. aug. 14. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Ha semmit nem írtatok alá skkor igen de nem túl elegáns dolog.
2016. aug. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, de közben kiderültek olyan problémák, amik az összeg megegyezésekor nem volt a tudomásomban.
2016. aug. 14. 13:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha ők átb@zsn@k, te se legyél velük kedves.
2016. aug. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az más akkor ne vedd meg.
2016. aug. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szó elszáll, írás megmarad - tartja a mondás. Egy szóbeli megállapodás, noha meglehetősen inkorrekt eljárás kihátrálni belőle, semmire nem kötelez.
2016. aug. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elegáns és korrekt mivolta egy szerződésnek mit számít olyankor, mikor az ember tízmilliókat fizet ki?


Természetesen elállhatsz, és magyaráznod sem kell.

Egyszer én is majdnem belefutottam egy ilyenbe.

Még jó, hogy résen voltam.

Nem a saját településünkön néztünk házat, amikor a párommal úgy döntöttünk, hogy elköltözünk. Nem ismertem a kisvárost, és mivel a ház hatalmas volt, nagyon jó áron, azt hittem, ez egy vissza nem térő alkalom, le kell rá csapni, az eladónak biztos sürgősen kell a pénz, és ez egy kihagyhatatlan ajánlat.

Mivel lakáshitelt terveztünk, már ott tartottam, hogy köv. héten megyek a bankba intézni a hitelt.

Ez azokban az időkben volt, amikor még iwiw volt. Beugrott, hogy volt abból a kisvárosból egy osztálytársam valamikor, igaz nem tartottuk a kapcsolatot, de írtam neki.

És óriási szerencsém volt, hamar visszaírt, hogy meg ne merjem venni azt a házat, a városban az a cigánysor, ami nyári melegben, fényes nappal nem derült ki számomra.

A házba már többször betörtek, és az ott lakót már megtámadták sötétben. A ház az utolsó ház az utcában.

Elmondhatatlanul hálás voltam ennek az ismerősnek, mert ha megvesszük a házat, az megkeserítette volna az életünket. És lehet azóta sem tudtunk volna megszabadulni tőle, egyrészt a fentiek, másrészt a hitel miatt.


Szóval korrekt vagy sem, ha utólag derül ki bármi, nem az eleganciát kell nézni, hanem a saját érdekedet!

Egyébként elárulod, hogy nálad mi az, ami utólag derült ki?

2016. aug. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Később leírom, mert ki tudja, olvassa-e az illető ezeket az oldalakat.
2016. aug. 14. 20:55
 8/8 A kérdező kommentje:
Konkrétan kiderült, hogy a közös képviseletet nem volt hivatalos, és elsikkasztották az összeget. Tehát ahová költözni szerettem volna jelenleg 0 Ft-al rendelkező társasház lett volna, ez épp a foglalózás előtt derült ki számomra, amiről nem tájékoztatott előzetesen a kedves Eladó Úr.
2016. aug. 15. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!