Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 6KW-os napelemrendszerem van...

Bela11112 kérdése:

6KW-os napelemrendszerem van . Idaig gazzal fütöttem, radiatorokkal. Szeretnem a gazfogyasztast redukalni. Hogyan lehetseges? Gondlkozok puffertartalyal, sokan irjak höszivattyut is de nekem radiatorok vannak.

Figyelt kérdés
Puffertartaly fütese fütöpatronokkal nem nagy hatas foku /kicsi az erinkezesi felület/vagy milyen megoldas kellene??
2016. aug. 15. 08:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Én olyat olvastam hogy légkondival is lehet fűteni.
2016. aug. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát igen, így utólag, ha nem egységes koncepció szerint volt a tervezés, hanem csak belevágtál egy napelemrendszerbe és utólag kell pászítani a házad energetikai rendszerébe, úgy több lecke is fel van adva.

Gondolom olyan órád van, ami a fogyasztást és a feltáplálást is méri és éves elszámolásba vagy a szolgáltatóddal.

Mennyi éves többleted van?

Valóban igaza van az elsőnek, hogy a fölös elektromos energiával praktikus úgy fűteni amit te is említesz - hőszivattyúzni. A mai modern klímák már tudják a COP 3-at, ami azt jelenti, hogy egységnyi elektromos energia felhasználásával 3 egységnyi hőenergiát szivattyúzol be a házadba. Míg egy puffertartály patronnal csak egy-az-egyben tudod "elégetni" (pocsékolni) a villamos energiát. De ez is így utólag döcögős út, mert ehhez a hőszivattyúzáshoz adna külön kedvezményt a szolgáltató H vagy GEO tarifa formájában 25 forint körüli kWh áron. Ha kéred a H tarifát hozzá, ami úgy tudom, nem összevonható a HMKE áram termeléseddel. Szóval a kedvezményes tarifa-ártól elesel, ha a feleslegtől akarsz megszabadulni kedvező fűtés formájában.

Nálam is csak radiátorok vannak a hálószobákban, de a felújítás során a radiátorok méretének a növelésével értem el, hogy a hőszívattyú 40 fokos előremenőjével is rendesen ki lehessen fűteni ezeket a csak radiátoros helyiségeket. [Pár kisméretű radiátort kidobtam, a legnagyobbakat leszerelve áttettem a kicsik helyére, és a legnagyobbak helyére pár db, még 80 centivel nagyobb lett véve.] Persze jó hőszigetelés van a házon, a födémen meg fújt zárt cellás hab.

A 6 kW-os rendszereddel (attól függ melyik tájegységen laksz) olyan 6000-6600 kWh elektromos energiát termelsz évente.

Lehet tudni mennyi az éves felesleged ebből?

2016. aug. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!