Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehet mosógépet tisztítan...

Hogy lehet mosógépet tisztítani? (Help, nagyon fontos! )

Figyelt kérdés
Elöltöltős mosógépünk van, de pár hete furcsa penész-szagot éreztem benne, így a szokásos belső törölgetés+tartálymosás mellett gondoltam jó alaposan átdörzsölöm a gumis részt /100% penész volt/. Nagy munka közepette, valami hosszú rugószerű izé jött ki. (Gondolom ez fogta alul ), de amúgy nem jött ki, tehát még vmi tartja. Több kérdésem lenne: 1. Ezt vissza lehet rakni? 2. Ti hogy szoktátok a gumis részt takarítani? Ki lehet ezt venni belőle?
2010. ápr. 22. 11:15
 1/6 anonim válasza:
max ha ledörzsölöd. de érdemes ecettel vagy domestossal üresen járatni egy mosást végig.
2010. ápr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
oké, ecetes meg domestosos löttyön végigfuttatom min. 1zer/hónap. De a penész (belül) attól még nem tűnik el....
2010. ápr. 22. 11:26
 3/6 anonim válasza:

Nekünk felültöltős gépünk van.


A gumis részt domestossal szoktam alul felül átdörzsölni.

A dobot pedig úgy tisztítom hogy elindítok egy mosást üresen 1 flakon tömény 20%os ecettel. Csodaszép lesz a dob utána és szaga sem lesz a mosógépnek.

2010. ápr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért penészes,mert mosás után rögtön bezártad a mosógép ajtaját.Minden mosás után nyitva kell hagyni,hogy teljesen kiszáradjon,az sem ártott volna neki,ha száraz ronggyal kitörlöd..

A penész már nem nagyon fog eltűnni,hacsak nem próbálod meg domestosszal szépen lesikálni.Vagy esetleg valami penészölő szerrel megoldani..Magát a dohos szagot meg ecetes átmosással tudod megoldani..

2010. ápr. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

spricceld át domestossal vagy hipóval

ahogy írták, nem szabad mosás után becsukni az ajtót

én ha takarítom, akkor 2 üveg hipó 90 °C-os rövid mosás, majd újabb 90-es 2-3 20%-os ecettel

2010. ápr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem csukom be az ajtaját mosások után....sőt még a tartályt is kihúzom, hogy levegőzzön. Olyan írjon már legyenszives, aki nem okosít, és tényleg elöltöltős mosógépe van (A felültöltösnél kicsi a gumis rész, azt le lehet törölgetni)
2010. ápr. 22. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!