Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi okozza a falban/radiátor...

Mi okozza a falban/radiátor csőben a zúgást?

Figyelt kérdés

Mióta korszerűsítették a fűtést és felszerelték a szabályzókat a fűtési időszakban hangosan zúgott a víz 5-ös vagy 4-es fokozat esetén. Amikor a Főtávnak jeleztük annyit csinált, hogy lejjebb vette a nyomást és nem használtuk ezen a két fokozaton, mivel 3-ason is elég meleg volt.

Kb. fél éve, hetente többször is arra ébredek, hogy reggel egy 10 perces időszakra jelentkezik a zúgás, bár nem olyan erősen, de ahhoz épp elég, hogy felébredjek és tönkretegye az alvásom. Jellemzően 5:30 és 5:40 között észleltem, de a mai nap 5:20-kor kezdődött. Persze előfordulhat, hogy máskor is jelentkezett a zúgás csak nem ébredetem fel. Csak a lakás két egymás mellett lévő szobájában jelentkezik a zúgás és csak hajnalban, napközben nem. Annak ellenére, hogy nem volt fűtési időszak lehet, hogy elindítanak, így is valami keringetést? (Próbáltam, hogy a fűtésszabályzót átállítom másik fokozatba, de a zúgás mindig ugyanúgy jelentkezik.)

A másik amire gondoltam, hogy az egyik alsó szomszéd (más szomszéd nincs az emeleten) nyitja meg a fürdőszobájában vagy konyhájában csapot és azt hallani, de mint írtam, csak hajnalban jelentkezik a zúgás és kb. mindig ugyanakkor.

Mi lehet a zúgás oka vagy, hogy lehetne kideríteni?



2016. szept. 21. 10:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha keringető szivattyú lenne, akkor folyton zúgna.

Valószínű, valamelyik szomszédtól jön a csövön keresztül. A másik helyen azért nem hallod, mert másik fűtéskörön van.

Társasházban nem nagyon tudsz mit csinálni, esetleg írd ki a lépcsőházban.

Én már jártam úgy régen, hogy valami barom a vekkerét állította a radiátorára, ezért nem tudtam éjjel aludni. Olyan még nagyobb barom is volt, aki jakuzzit üzemeltetett a hetediken. Amikor bekapcsolta, a kép rezgett a falon és a fülemet, mellkasomat bántotta az infrahang.

2016. szept. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!