Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kondenzációs kazánunk van, de...

Kondenzációs kazánunk van, de a melegviz villany boylerrel készül. Uj ház. Nagyon magas az áram számla. Lehet, hogy gázzal jöjjön a melegviz?

Figyelt kérdés
2016. okt. 4. 15:11
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Már ugy értem, hogy nekünk uj a ház. Amugy egy teljesen felujotott 40 éves ház. A kazán is fel lett ujitva.Nagy munka lenne, és költség, ha megszüntetnénk a villanyboylert, és átállitanánk a melegviz vételt gázra?
2016. okt. 4. 15:17
 2/14 anonim válasza:
Attol fugg, hogy milyen a kazan, es hogy van a kazan kozeleben a melegviz vezetekre racsatlakozni. Vannak olyan kazanok amelyek beepitett melegviztaroloval rendelkeznek, van amelyik atfolyos rendszeru, ezek eseteben meg olcson megoldhato a gazra atallas. A 3. tipusu kazan amelyikre egy kulso melegviztarolot kell kotni, es azt futi fel napkozben. Ez mar dragabb megoldas, mert nem olcsok az ilyen tarolok, de a kazanon kell megnezni, hogy milyen tipus. Gazzal olcsobb a melegviz eloallitas, mint arammal.
2016. okt. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Új kazán, új csövek.

nem hiszem, hogy jelenleg olyan kazánjuk van, mert arról egyrészt tudnának, másrészt már az előző lakó is átállhatott volna a gázos melegvízre.

Szóval szerintem nem lesz olcsó.


Egyébként ha új ház: biztos, hogy a valós fogyasztást fizetitek?

Mennyi az a magas áramszámla?

Azt írod, számotokra új a ház, lehet hogy most jött ki az első számla, amiben 2-3 havi fogyasztás is benne van.

Vagy lehet egy részszáma-érték lett beállítva, ami számotokra túl magas, de ezen lehet változtatni.

Diktáltatok egyáltalán mérőállást?

Mi szerepel a számlán, részszámla vagy elszámoló számla?

2016. okt. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek. Az előző tulaj ugy itélte meg, hogy a pincéből feljövő viz távolabbról jön sokkal, mint fent a fürdőszoba. Ezért rakott boylert. Egy éve lakunk itt, ezért egy éves végszámla jött, 90.000 ft. Nem diktáltunk, csak havonta fiettünk kb. 3 ezer forintot. Erre jött ki ez a számla. Egy nem sokkal kisebb lakásból jöttünk ki Pestről, és ott még mindig 4 ezer forint a számla- gázos vizzel. Lehet, hogy a boylert kellene átvizsgáltatni.
2016. okt. 4. 19:40
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ez nagyon kevés!

Szerintem ez így teljesen korrekt összeg egyébként.

Nem tudom, hányan vagytok, de ez még 2 emberre is kevés. Ha meg 3 vagy 4 fő, akkor durván kevés.

Nem hinném, hogy bármit is át kell vizsgáltatni, csak egyszerűen nem voltatok tisztában a villamosenergia árával.

Azért kérdeztem a diktálást, mert 7 évig dolgoztam az E.ON ügyfélszolgálatán.

Hidd el nekem, a 3 ezer semmire nem elég.

Melegvíz, lámpák, számítógép, tévé, és ezernyi apróság...

Egy 2-3 fős háztartás villanyszámlája 8-10 ezer ft.

Ha ezt a 90 ezret visszaosztod az elmúlt 1 évre, az havi 7 ezres többletet jelent a 3 ezres számlán.

Azaz havi 10 ezret kellett volna fizetnetek, hogy most is egy átlagos számlát kapjatok.

Ez nem jelent hibás bojlert, ne ijedjetek meg.

Ez az összeg nagyon is normális.

Persze hívhatsz szerelőt, ha akarsz, de biztosra veszem, hogy nem fog hibát találni, csak elkér egy jó kis összeget a kiszállásért.

A megoldás, hogy megemelitek a részszámlátok összegét, bár ezt a szolgáltató magától is megteszi. De lehet rajta változtatni.

Ha az eddig számláitok határidőre be voltak fizetve, akkor kaphattok erre a nagy számlára részletfizetést, telefonon is lehet igényelni.

2016. okt. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ketten vagyunk. Csak az előző lakáshoz képest ütött sziven a számla, de persze belenyugszunk. Köszi a válaszodat.
2016. okt. 4. 20:52
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi négyen vagyunk gázkazánnal ledes világítás tv,számítógép, normál fogyasztás és havi 9e a villanyszámlánk.Havi 3e nagyon kevés szerintem.
2016. okt. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mi 5500 körül fizetünk villanyt,havonta diktálom. Egy nagy hűtő,fagyasztóláda,mosógép 2 naponta megy, mosogatógép naponta és a többi apróság.Most kombi kazánunk van. 5-en vagyunk, volt anno egy 80 literes villanybojlerunk ami naponta vagy 3 szor teljesen felfűtött. Télen 12000 körül volt a villanyszámlánk.

4 éve cseréltük a háztartási gépeket, előtte volt régi kicsi hűtő+ egy fagyasztórekesz,egy háborús 4 fiókos fagyasztó, mosogatógépünk nem volt és egy sima A kategóriás mosógép. A ház nagy részébe a hagyományos régi 60 w-os égők voltak és néhol 100 w-os (ezeket a gépekkel együtt energiatakarékosokra cseréltük) régi asztali számítógépet laptopra cseréltük szóval ebbe az időszakba olyan 18000 körül volt a villanyszámla.

2016. okt. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mi a kazán típusa? Rá kellene keresni, ha ránézésre nem tudod eldönteni, hogy kombi kazán-e.


Amennyiben igen akkor van értelme tovább foglalkozni a dologgal.

2016. okt. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Vidéken mások a rezsiköltségek, mint Budapesten, mások a szolgáltatók. Sőt, helyi adó is van, az agglomerációban is. A számla nem magas, attól függ, hányan vagytok.
2016. okt. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!