Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtőtest bővítés probléma?

Rsturbo1981 kérdése:

Fűtőtest bővítés probléma?

Figyelt kérdés

Kb 6 éve váltottunk gázról vegyes kazánra,akkor összeszedtem minden tudásom ,meg persze internet segítségét ,saját magam raktam össze nyitott rendszerű fűtésünket.(2 főág nem használtam osztó gyűjtőt két,t idommal oldottam meg,radiátorok sorba kötve,tágulási tartály,keringető szivattyú,stb), minden rendben és most arra jutottunk, hogy bővíteni szeretnénk , a nyári konyhába és a garázsba is legyen 1-1 radiátor, erről azt kell tudni kb 5m van a kazánháztól és csak a földben tudtam vinni a csöveket(50cm mélyen szigetelőcsőben azon gyapot és mindez nikecellel körbe ölelve, tehát elfagyás kizárva,na most összeraktam mindent osztó gyűjtőt megint nem használtam az egyik főágról csatlakoztam le t idommal + golyós csap, ha nem akarom ,hogy menjen a bővítés le tudjam zárni,ma volt próba fűtés és az új kör nem akar működni ,olyan mintha nem keringene a víz a leágazástól 30 cm-ig meleg a cső, de radiátorokig nem megy el(csak az új körröl van szó a lakásban ugyan úgy forróak a radiátorok) .Az lehet gond ,hogy nem használtam osztó gyűjtőt és inkább az egyszerűbb utat válassza a víz,vagy kevés most már a szivattyú teljesítménye,vagy légdugó alakult ki valahol és emiatt nem fordul meg a víz?Rajzoltam egy skiccet ,hogy néz ki a rendszerem,talán ad valami képet róla, hogy is néz ki.


[link]


2016. okt. 4. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Zárd el a régieket és úgy légtelenítsd az új rendszert.
2016. okt. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, levegős a rendszered.Eleve ha az eddigi szint alá viszed a csöveket, a levegő bennmarad, kell légtelenítő a körbe valószínűleg, vagy úgy alakítani, hogy a radiátor felé emelkedjen, és töltéskör arra fele a víz kinyomja a levegőt.
2016. okt. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!