Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Memória (ram) bővítés után...

Omsz kérdése:

Memória (ram) bővítés után folyamatosan (néhány másodpercenként) újraindul a számítógépem. Mi lehet a probléma? Proci: Intel Core i5 4670 3.40GHz. Alaplap: Gigabyte B85M-D3H. Eddig 8gb ddr3 1333mhz-es (2×4gb)

Figyelt kérdés
ram volt benne, de találtam itthon még 2×2gb drr3 1333mhz-es ramot és ezt próbáltam meg belerakni.Hálás lennék ha valaki segítene! Köszönöm. Üdv.
2015. febr. 23. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Valszínűleg memóriacímzési hiba. lehet nem egyformák a RAM-ok esetleg más feszültségen működnek vagy szimplán hibás vagy nem kompatibilis az alaplappal.
2015. febr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy raktad be, hogy a páratlan slotokba az egyik típust, a páros slotokba pedig a másikat?
2015. febr. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem, úgy kell? nem vagyok túl jártas ebben a témában. : ) az 1-2 stock-ban volt eredetileg a 2×4gb, a 3-4ben pedig a 2×2gb
2015. febr. 23. 18:00
 4/8 A kérdező kommentje:
*slot
2015. febr. 23. 18:00
 5/8 Szirty ***** válasza:

A manual azt ajánlja, hogy az összes memória modul lehetőleg legyen egyfajta (azonos mérttel, azonos chipekkel szerelt).

Egy csatornán (A és B) mindenképpen csak egyformák lehetnek. Ha a két csatornán más kapacitású memória van, nem fog működni a dual channel feature.


[link]

2015. febr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Rakd az egyik típusú RAM-ot az 1-es és 3-as slotokba, a másik típusú RAM-ot pedig a 2-es és 4-es slotokba.
2015. febr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én már 10 évvel ezelőtt is tapasztaltam, hogy nem volt mindegy, milyen sorrendben rakom a RAMokat, pedig akkor még nem volt ez a mostani "dual chanel" megoldás.
2015. febr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én ma bővítettem a notebookomban a memóriát, és először nekem is bekapcsolt, de se kép se hang, aztán 5másodperc után kikapcsolt. Utána rájöttem, hogy nem nyomtam be eléggé a helyére a memóriát. Utána működöt...bár igen melegszik a gép.
2015. júl. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!