Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jól van az úgy, hogy a konvekt...

Jól van az úgy, hogy a konvektor kis kör alakú ablakán keresztül gyufával gyújtogatom a gázt?

Figyelt kérdés
Utálok a piezzoelektromos gyújtóval csattogtatni, de tavaly óta nem is jó. Nem javíttattam meg.
2016. okt. 6. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Baj nem lesz belőle egy évben úgxis csak egyszer kell.
2016. okt. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem éppen:) Naponta!

Csak az zavar, hogy nyitva van, de mintha a szerelő is hagyta volna úgy valamikor, én raktam vissza a kis lemezeket, mostanra meg talán el is veszett, vesztek.

2016. okt. 6. 21:15
 3/10 opened paradise ***** válasza:
100%
Ha megy,te tudod,de amúgy évente ki is kéne pucoltarni szakemberrel.
2016. okt. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Találtam fórumot, ahol azt mondják, hogy a kéményesnél nyitva lehet a betekintő ablak. A szerelővel átvizsgáltatás megszívlelendő.

Köszönöm szépen.

2016. okt. 6. 21:34
 5/10 anonim ***** válasza:

Miért gyufával?

A huzat elhúzza a lángot,ráég a körmödre,belehullik a szemét,a lángja lekormolja a belsejét...

Vegyél egy hosszú szárú gázgyújtót,egy fűtési idény alatt max. 2x kell tölteni.

Amúgy mi a francnak kell minden nap eloltani?

A kémlelőnyílást meg nem csak átlátszó csillámlemezzel takarhatod el,befaraghatsz pl. egy alumínium karikát is,max. nem látod a lángot.

Ha nyitva van,és csak az őrláng ég,a huzat elolthatja azt.

Tapasztalat...

2016. okt. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az átfolyós vízmelegítőnél pl. eszembe nem jut eloltani. Van aki azt is állandóan gyújtogatja. Ha viszont a szobában a legkisebbre beállíthatón hagyom, reggel érzékelhetően melegebb van. A szomszédom kiszámolta, hogy célszerűbb v. inkább gazdaságosabb eloltani, még ha begyújtás után a legnagyobb fokozaton égetjük is.

Tollbetétbe dugott gyufával gyújtogatom, mert a hosszú gyufa úgy ég, mint a fáklya.:)

2016. okt. 7. 09:55
 7/10 A kérdező kommentje:
Meg néha itt alszom. Én a begyújtott konvektor mellett nem mernék elaludni - túl azon, hogy nem is igénylem a meleget.
2016. okt. 7. 09:58
 8/10 A kérdező kommentje:

Meggyőztetek ám, anélkül hogy túlságosan győzködtetek volna. Kitakarítottam, meggyújtottam, hagyom égve. A csillámlemezért hajtóvadászatba fogok, mert ki nem dobtam.

Köszönöm szépen!

2016. okt. 7. 18:28
 9/10 opened paradise ***** válasza:
Nagyon megéri eloltogatni. Pláne mikor a fuvókához beköltözik a pók és emiatt szét kell szedetni.
2016. okt. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, nonstop égetem.
2016. okt. 13. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!