Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 15-18 fokos lakásban milyen...

15-18 fokos lakásban milyen lehet kitelelni? Hogy kell elképzelni egy ilyen helyzetet?

Figyelt kérdés
2016. okt. 7. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Alkattól függ. Valakinek a 18 fok elegendő. Én megpusztulnék ennyiben.
2016. okt. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Nagyapámnál 18-nál sosem volt igazán több, ők így érezték jól magukat.
2016. okt. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Fel kell öltözni, azaz nem egyszál gatyában, mezitláb futkosni. Aludni kiválóan lehet 15-18 fok mellett vaszag dunna vagy több paplan alatt (esetleg zokniban és hálósipkában, mint régen), de a mai elkényelmesedett korban a legtöbben a lakószobában csak magasabb hőmérsékleten érzik jól magukat.
2016. okt. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Próbáld ki!
2016. okt. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egész jól lehet, de ez emberfüggő is, a páratartalom, a falak hőmérséklete, a nyílászárók zárása sem mindegy...


Nekem ez még egész komfortos, bár 16 alatt kicsit elkezdek fázni. De még figyelmen kívül tudom hagyni. 13 alatt kezdődik a hideg pokol, ahol már durván leesik a komfortérzetem. Laktam 8 fokban is, ráadásul nem is ettem, azt egész jól bírtam, de az ideiglenes volt. Egész télen a 16 fok se tetszene, de azért az még nem fagyoskodás, állandó fázás számomra.


A házamban 17-19 fok van télen, ez nekem az ideális szint alja, már jól elosztva, a szobámban van több, a konyhában, fürdőben (ahol nem olyan fontos számomra, hogy meleg legyen) kevesebb. S pont éjjel van melegebb, amikor nekem melegebb kell. Ha fáznánk, többet fűtenénk, de nem fázunk kicsit sem.

Aki 25 fokot tart, mert neki az a jó, az szenvedne nálunk, én viszont nála szenvednék, de kegyetlenül, akkor inkább egy fűtetlen ház, s ezt komolyan mondom.

Nagy az emberek különbözősége.

Van, aki jóval hidegebbet szeret, mint én.

2016. okt. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%

A dunyha az tényleg nem semmi, amiatt nem fáztam 8 fokban sem, persze a fejemnek nem jó, ha hidegben van.

Régen tényleg más volt. Volt egy kis vályogházunk, anyám egypár éve még ott maradt decemberig, kertet ásni meg ilyenek. Nem fűtött be este, a dunyha alatt jó meleg volt, napközben pedig mozgott s úgyis kint volt. Na itt koplaltam 8 fokban, naponta mosdottam meleg vízben a 8 fokban... Nem hal bele az ember, még csak nem is vészesen kellemetlen. Esik a komfortérzet, de én mindig az állatokra gondolok, akiknek a fagyot is bírni kell, olykor evés nélkül. A homo sapiens gyenge s még szőre is gyér, no de azért nem hal bele abba, ha nincs huszonfokokban nonstop... Rendben van, hogy igyekszünk kényelmesen élni, de amit egyesek levágnak, amikor műtét előtt 1 napig nem ehetnek vagy 2 napig vagy kényes ruha esetében kézzel kell mosniuk (anno kezdő programozóként nekem sem telt mosógépes albérletre, kézzel mostam hónapokig. hű de nem cserélnék azzal az idővel, de akkor nem kaptam tőle sokkot, mostam egy főre kézzel, nagy kaland)...

Szerintem sokaknak jót tenne, ha egy ideig kicsit nomádabb körülmények között kellene élniük... Én próbáltam már. Éltem fürdőszoba nélküli házban (sokkal boldogabban, mint a kisvárosi lakásban), ahol még víz sem volt, a kútról hordtam... Megtapasztaltam dolgokat, amit egy mai, nagy kényelemben élő, "miért nem fehér iPhone-t kaptam" gyerekek (nem tudom, ennek mi a mai verziója, de pár éve ezen akadt ki sok ifjonc a világban, közölve, utálják a szüleiket emiatt) nem. S ideiglenesen nem volt velük baj, egy életet is végig lehetett volna úgy élni, de örülök, hogy nem kellett, kedvelem a modern világ vívmányait. Ha azért hagynak minket élni s pl. nem telefonon lógunk éber pillanataink kb. mindegyikében, mert az nagyon szánalmas.

2016. okt. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Volt nálunk is 18 °C lakás egész télen, ennél hidegebb szerintem túl hideg.


A helyzet függ a terek nagyságából - kis szoba hamarabb megtelik a testhőddel.


Sok mozgás, meleg öltözködés - ha nem egy íróasztal mögött ülsz egész nap, nem érzed annyira hidegnek.


Ne legyenek a helységek huzatosak, legyen szigetelés - a hőérzet igazából a fontos, amit a mozgásban lévő levegő nagyban befolyásol

2016. okt. 10. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem a legkellemesebb. Gyerekkoromban, néhány éve a szüleim így próbáltak spórolni a fűtésen, sokszor csak 12-13 fok volt abban a szobában ahol aludtam, tevékenykedtem, nem kívánom senkinek. Persze annyit nem spóroltunk, a falak csupa penészesek voltak, párás volt minden. Majd én gyerekfejjel megelégeltem ezt, s szépen napközben 20 fokra felhajtottam a termosztátot, éjszakára 17-re, a számla nem lett sokkal több, viszont kellemesebb lett a komfort, a penész eltűnt, azóta a nyílászárókba is tettem gumis szigetelést, hihetetlen mennyit számít. Most 19 fok van, de abszolút elviselhető, a 13-hoz képest legalábbis. :)
2018. nov. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!