Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szereted a lakhelyedet?

Szereted a lakhelyedet?

Figyelt kérdés
Nagyvárosban, kisvárosban, vagy falun élsz? Mi az előnye, és mi a hátránya neki?

2016. okt. 13. 12:12
 1/10 anonim válasza:

Igen, nagyon. Kisváros (régen falu volt) szélén.

Bp. agglomerációjába még épp beleesik (25 km Bp.szélétől)

Előnyei: csendes, nyugodt, viszonylag rendes emberek, lehet cicát tartani, nyugodtan kijárhat a kertbe, nyáron van saját gyümi meg zöldség

Hátrányai: egy óra, míg beérek a városközpontba Bp-re

semmi szellemi "táplálékot" nem nyújt számomra, konzervatív beszűkült és dogmatikus társadalom (akiket ismerek)

nincs jól fizető munkalehetőség

2016. okt. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem èlek otthon, Bècsben lakom. Van nagyon sok jó dolog, èlhető város, nagyon közel van otthonhoz (Sopron), így sokat járok haza. Viszont nem ez az igazi otthonom, az itt èlès csak egy eszköz hogy elérjem a cèljaimat.
2016. okt. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Megyei jogú nagyváros, itt születtem. Majdnem 60 éve élek itt, nem tudnám máshol elképzelni az életem, sajnos nagyon "röghöz kötött" vagyok. A belváros szélen egy kertvárosi részen lakunk. A belváros gyalog kb. 15 perc, autóval 5 perc. Minden van a környéken, óvoda, iskola, üzletek, ennek ellenére nagyon csendes utca, mintha falu lenne. Laktam polgári házban, panelben, társasházban, de ez a kertes lett az igazi.

Szeretek itt lakni.

2016. okt. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy kb 9 000 fős kisváros szélén élek Borsod megyében.

Tulajdonképpen szeretek itt élni mert többnyire csendes, nyugodt környék. A lakosság nagy része meglepő módon magyar, csak a környéken sok kis falu van ahol 80-90%-ban kisebbség lakik és azok gyakran járnak a városunkba. Ha valami rossz történik általában közöttük kell keresni a tettest de szerencsére ez is ritka. Tőlünk nagyjából 20 perc vagy fél óra séta a város, kocsival maximum 5 perc de hamarabb is oda lehet érni.


Előnye és egyben hátránya az, hogy nincs túl nagy nyüzsgés de ebből adódik, hogy kissé unalmas. Előnye még az, hogy biztonságosnak érzem, van több bolt a város minden részén, autóval és gyalog is lehet normálisan közlekedni, takarítják és gondozzák a várost.


Hátránya viszont az, hogy a munkalehetőség körülbelül egyenlő a nullával, több az idős mint a fiatal, az a kevés fiatal ahelyett, hogy társaságot alkotna inkább támadja egymást.


És te kérdező? :)

2016. okt. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
falun és az a hátrány hogy szomszédba nincsenek lányok meg az egész fakuba velem egykorúak :D
2016. okt. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én egy 1400 lakosú faluban élek. Itt jártam általános iskolába, de középiskolába már mindenki utazni kényszerül a szomszédos kisvárosok valamelyikébe. Az emberek többsége földműves és állattenyésztő. Nyugodt hely, de mivel én szeretnék kulturális rendezvényekre járni, nem igazán tudom itt megtalálni a helyem.
2016. okt. 13. 17:43
 7/10 anonim ***** válasza:

Szegeden a Vadaspark mellett.

A kertes magánház mellett erdő, a kert végében tó...kell ennél szebb,jobb?

2016. okt. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy 2000 fős faluban lakom, már hivatalosan, amúgy 4-5 km-re tőle :)

Szeretem, nem véletlenül öltük bele minden pénzünk egy nyaralóba, amit szinte totálisan átépítettünk s féláron ha elmenne :)

Előnye a csend és a szép környezet.

Hátránya nem sok van, járművel bármi elérhető s egyetlen futár kivételével mindegyik kijön ide is, de úgysem szeretek rájuk várni, éljenek a postapontok és hasonlók, amik kis falvakban is vannak :)

Az út nem az igazi még, hegyen lakunk, nagyon rossz földúttal. De ez se vész, futártól betonos nagy járműig minden feljön, motorral pedig egészen poénos, főleg, amikor egyszer fel kellett tolnom a hegyre, nem 1 órába telt :D.

Laktam már kis faluban, nagy faluban, kisvárosban, Budapesten belvárosban és zöldövezetben... A budai zöldövezetben is hegyen laktunk, de nem saját helyen, az drága. Úgyhogy ez volt a legjobb, ami jöhetett :) Közel van egy kupac város, pl. Székesfehérvár is, akár biciklivel is elérhető, a falu boltjába még csak be se kell mennünk soha :) A falun nem elérhető lehetőségekkel is ez van: van jármű, szóval nem lehet gond.

Tömegközlekedés speciel nincs, ezért is van sokféle járművünk, ha pedig látogatónk jön, elémegyünk kocsival, nagy kaland. Amikor Budán laktam, akkor se tudtam tömegközlekedni, mert a hegyre nem jött fel semmi, s utána is többször át kellett volna szálnom és még egy csomót gyalogolnom, egyszerűbb volt gyalog megtenni azt a 2x6-7 km-t naponta, mozogni úgyis kell.

Van, akit ez bizonyára zavarna, az ne lakjon ilyen helyen.

2016. okt. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem igazan. 20.000 fos kisvarosban lakom, egeszen a szelen, gyalog a belvaros kb. 45 perc, ami szerintem eleg sok. A szuk kornyeken maximum boltok es peksegek vannak. Varoson beluli kozlekedes nincs, en egyelore jogositvannyal nem rendelkezem, es utalom, hogy vagy taxiznom kell, vagy oda-vissza 1,5 orat gyalogolnom vagy teljesen a szuleimre vagyok utalva, ha kicsit ki szeretnek mozdulni.

De alapbol a varost sem igazan szeretem, unalmas, egyhangu. Egyebkent egesz szep kis varoska lehetne, ha egy kicsit tobb penzt aldoznanak ra, illetve ha a lakok is megvigyaznak azokat, amik mar vannak.

1 ora utazasi idon belul van ket nagyobb varos is, de a kozlekedes eleg gyer, szoval leginkabb oda is autozni kell.

Viszont ugy erzem kicsit jobb lehetosegekkel nagyon tudnam szeretni ezt a varost.

2016. okt. 14. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megyeszékhelyen születtem, és negyvenéves koromig ott is laktam. Imádtam a városomat, és büszke voltam rá, de ott lakni nem szerettem. Mindig úgy véltem, hogy városban csak LAKNI lehet, ÉLNI nem. Nekem tér kell, erdő-mező, állatok, egy kis tó, stb. Amikor a gyerekeim elég nagyok lettek, és többet voltak távol, mint otthon, vidékre költöztünk. Ott nagyon szerettem élni, annak ellenére, hogy magát a községet sohasem tudtam tiszta szívemből megszeretni.
2016. okt. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!