Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik budapesti kerület a...

Melyik budapesti kerület a kedvenced? Miért szereted?

Figyelt kérdés

Ha az öledbe hullana a lehetőség, hogy lakást vegyél, hol vennél? Miért ott?


Ha szereted ahol élsz, miért szereted?



2012. febr. 28. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg a 14. kerületben lakok, mindig is itt kerestem lakást (albérletet egyelőre). Azért szeretem, mert nagyon közel van a belvároshoz, jó a közlekedés, mégis rengeteg a parkosított kertváros jellegű lakóterület. Ha vásárolnék, azért máshol is szétnéznék, vidékről beköltözött diákként viszont ideális.
2012. febr. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

14 bizony... a kertes rész... :-)


11. is, mert ott a kilátás szép, és a régi utcák/épületek.

2012. febr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

11-re teszem a voksom én is. :) az egyik legheterogénebb kerület, talán méretéből adódóan is. vannak kertes házak, polgári lakások, és panelek is. nyugis rendezett, sok a zöld terület, jó az infrastruktúra, a lakosság is normális, nem nagyon vannak cigók.

örülök neki, hogy itt kaptam lakást. maga a kéró is nagyon jó, a konyhából rálátok a Citadellára, van egy hatalmas erkély, a szomszédok kedvesek, és jó a közlekedés.

2012. febr. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem több kedvencem van: a XII. kerület hegyvidéki részén nőttem fel. Az utca végén kezdődik az erdő. A hegyoldalról az egész város panorámáját látni.


Mégis folyton a belvárosba vágyom, ott is lakom pillanatnyilag. Két kedvenc részem van:


A VI. kerületnek a Bajcsy-Zsilinszky-Körút-Király utca által határolt része: Belső-Terézváros. Itt lakott a bátyám. A környék nagyon hangulatos, belvárosi, nagypolgári hangulatú, századelőt idéző épületekkel. Köröskörül nevezetességek: Opera, Bazilika, Nyugati Pályaudvar, Westend.

A környék biztonságos, és mindenhová percek alatt eljutsz.

Viszont nagyon megdrágult az utóbbi években. Ezen a részen képesek egy földszinti udvari teljesen lepukkant garzonért MÁSFÉLSZER annyit kérni, mint egy ugyanekkora, jó állapotú, magasemeleti utcai kilátású lakásért, ami esetleg pár utcával arrébb van.


Másik kedvencem a VII. kerületben a Király utca-Károly körút-Nagykörút között fekvő Belső-Erzsébetváros. Ezt szokták régi zsidónegyednek hívni. Ez persze elavult jelző, amire ma már csak a szép mór stílusú zsinagógák emlékeztetnek. Az utóbbi években egyre inkább tarka, bohém hangulata lett a környéknek. Kicsit kevésbé biztonságos (pl. Klauzál tér környéke), mint Belső-Terézváros, és általánosságban jóval lepukkantabb. Ezzel együtt is jó a hangulata, és persze közlekedés szempontjából is szuper.

2012. márc. 1. 00:41
 5/6 anonim válasza:
nekem az 5.kerület a kedvencem , szép , és nem veszélyes, csendesnek nem mondható aza része ahol én lakom a Kálmán Imre utca mert a trolik itt mennek!! de én szeretem ezt a kerületet , nem kell félni hogy leütnek kirabolnak , igaz néha néha ide is betérnek "" szép"" alakok de nagyon ritka!! ugyhogy az V.kerület a legjobb szerintem :)
2012. júl. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak a külső kerületek jöhetnének nálam szóba, nem érdekelne hogy meddig tart beutazni a városba, főleg ha kapnék munkát a lakhelyemhez közel is. Mindig is ki szerettem volna próbálni Budát, különösen a magasabban fekvő részeit távol a zajos várostól. De tetszik a 18. kerület is, az is tele van szép kertházas városrészekkel. A lényeg az, hogy ne legyen kőkeményen Budapest, legyen vidékies hangulata a helynek.
2013. ápr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!