Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy kössem be a kályhámat?

Hogy kössem be a kályhámat?

Figyelt kérdés

[link]


Vettem egy ilyen kályhát panel gyerek vagyok úgyhogy nem sokat értek a technológiához :D

Egy 32nm garázsról van szó amely 2 egységre van bontva funérlemezzel. 3 oldalról szomszédos garázs van.

Van pár méter füstcsövem rengeteg könyök csövem egy elszívó berendezésem pár dolog hiányzik azért.


Szeretnék egy biztonságos és jó fűtésrendszert kialakítani de nem sok pénzem van rá kb 3000ft-om.


Mindenképp erre a füstcsőre kell kössem az elszívó berendezést ami pontosan az amit a tűzhely fölé szoktak rakni pára elszívónak. Küldök képet ha nagyon muszáj.


80-as füstcsövem van ép állapotban de használt ebből van 4,5m; már a tetőbe benne is van. Pala tetőm van fa padlással és gipszkarton mennyezet fog fel kerülni.


Van néhány darab samott téglám amit a padláson cementlapra helyezve kéményt emeltem kötőanyag nélkül.

A padláson tárolom a téli tüzelő anyagot ami fa!


További tények hogy nem lakom a garázst hanem műhely amit nem akarom hogy télen megfagyjon. Tehát nem fűtenék ezerrel max 25°c ha nagyon meleget akarok.


Bontsam e le a padláson a füstcsőhöz hozzáérő deszkát?

Kell a füstcsőnek a végére az a kúpos valami?

Használjam föl az összes kémény elemet és könyököt vagy ha egyenesen felfele halad a kémény az jó?

Az elszívót "T" csővel "Y" csővel vagy a saját két nyílását használva kössem a rendszerre?

Van egy 2m aluminium táblacsövem Szigeteljem vele kívülről a füstcsövet??

5m magas a tetőgerinc! Mennyit lógjon fölé a füstcső?


Mire lehet szükségem a szűkítő és bekötőkön kívül?


Egy biztos nem hívok 5000ft-os kiszállási költséggel 300ft-os alkatrészt 5000-ért áruló szerelőt hogy összetoljon 3db csövet és elkérjen 20000ft-ot!

Az egész garázst én építettem fel egy cső összedugásáért sem fogok mást hívni!

"A mester többet hibázott mint amennyit a szakember próbálkozott!" ez a mottóm.

Előre is köszönöm a válaszokat...



2016. okt. 14. 23:47
 1/6 acelsziv ***** válasza:
egy jó kéményhez nem kell elszívó, mert a kéményhatás érvényesül és huzata lesz. Minél egyenesebb legyen és tető is kell rá igen, hogy az eső ne essen be.
2016. okt. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az elszívó az 5 forgácsológép álltal okozott por kiszívása miatt kell.
2016. okt. 15. 00:07
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a választ. :)
2016. okt. 15. 00:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Némi aggodalom.

-funérlemezzel. 3 oldalról szomszédos garázs van

-Pala tetőm van fa padlással

- kéményt emeltem kötőanyag nélkül.

- padláson tárolom a téli tüzelő anyagot ami fa!

-Bontsam e le a padláson a füstcsőhöz hozzáérő deszkát?

-Az elszívót "T" csővel "Y" csővel vagy a saját két nyílását használva kössem a rendszerre?


Tűzvédelmi szempontból nem igazán biztató a dolog,de a leg aggasztóbb inkább ez:


"Az egész garázst én építettem fel egy cső összedugásáért sem fogok mást hívni!"

2016. okt. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Csak aggódás?

Tegnap ma már tüzeltem sok félelemmel azért...

120°c volt a cső a termométer szerint.

Enyhe füst mely a kályha rossz szigetelése miatt volt. holnap kapok még csövet, ha minden jól megy kicsit hosszabb füstcsövet fogok használni Találtam jobb helyet a kályhának ha elegendő csövem lesz.

[link]

Csak egy ilyenem van. Azt már meg se mutatom hogy kókányoltam.

2016. okt. 16. 20:59
 6/6 A kérdező kommentje:
Vannak elfogadható alkatrészek. Ezzel gyerekjáték.
2016. okt. 17. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!