Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fa tüzelésű kazán is okozhat...

Fa tüzelésű kazán is okozhat CO-mérgezést? Mi a tetőtérben alszunk, a kazán a pincében van, hol legyen az érzékelő?

Figyelt kérdés
A tetőtérben 4 szoba van és egy nappali, középen. Ebben a nappaliban fut a kémény a falban és van rajta egy ajtó. Néha megnézi ezt is a kéményseprő, ki lehet nyitni, gondolom ha itt száll fel a füst, akkor ha visszaáramlik a CO, akkor itt is a hajszálréseken be tud áramolni a légtérbe, nem? Vagy csak a pince felől jönne CO, mert ott a kazán? A kazánházban az ajtó mindig nyitva és ott megy fel a lépcső a földszintre, de az ablak is nyitva van bukóra általában.
2016. okt. 18. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Erősen fel van habosítva ez az egész CO dolog. Mindenfajta tökéletlen égésnél keletkezik CO, így a fa égésekor is. Igaz, hogy emberre mérgező, de nagyobb koncentráció mellett robban is, mert éghető gáz. Sűrűsége kb.olyan, mint a levegőé, ezért a légmozgás bárhová képes elszállítani, persze közben hígul. Ha megfelelő a levegő ellátás, akkor a normális kéményhuzat mellett semmi ilyentől nem kell tartani.
2016. okt. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Erre innen senki sem tud konkrétan válaszolni neked, amire csak helyszíni felmérés után tudna egy megfelelő szakember.

Nálam családi házban pl. 3 db. szénmonoxid érzékelő van.

Persze ugye kinek mennyi pénzt ér meg a saját és a szerettei élete?!!

Ez már régen nem akkora beruházás, hogy nem lehetne kigazdálkodni.


A kérdésedre a válasz, hogy "hol legyen az érzékelő?", egy a nappaliban és egy másik a hálóban.

2016. okt. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Aki szerint a téma fel van fújva, az mondja ezt azoknak, akiknek meghalt a gyereke vagy a szerettei egy mérgezésben...


A megelőzés igenis fontos, és nehogy már leoltsunk valakit azért, mert tenni akar a biztonságért.

Ha meg nem tenne, és bekövetkezne a tragédia, akkor meg az lenne a baj, hogy "a sóher még egy érzékelőre sem volt hajlandó költeni!"


Mindenképpen a lakótérben legyen az érzékelő, ne a pincében.

Ott, ahol azon a kis ajtón keresztül ki tud áramlani a gáz.

Ha még így sem érzed magad biztonságban, akkor vegyél kettőt.

A miénk 6000 ft körül volt a Media-ban, és nagyon-nagyon hangos.

2016. okt. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyet mondjatok meg. A fa füstje az hát lehet érezni. Hogy tud fa tüzelésnél a co visszajönni füst nélkül?


Én minden nap a kazánnal egy légtérben dolgozok. Szabályosan szívja a levegőt. El nem tudom képzelni vegyes kazánnál hogy tudna megfordulni és ha megtörténne a füst öntene el... Vagy ilyenkor mi lenne a fával benne?

2016. okt. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát nálunk csak úgy tudom elképzelni, hogy visszafújja a szél a füstöt és abban van CO. De gázkazánnál ugye nincs füst. Úgy értettem az elhelyezést, hogy hova, hogy a kis ajtó fölé? Az ágyunk mellé valahova? Ez le van írva a leírásában? Azt is olvastam, hogy 4-5 évig jók, utána honnan veszem észre, ha már nem működik? Működés közben is van valami, ami jelzi, hogy jó és működik a készülék? nyáron csak ki kell kapcsolni? köszi!
2016. okt. 18. 19:38
 6/12 anonim ***** válasza:

Reálisabb veszély, hogy felrobban a kazán. Vészhűtő kör van? Alig pár helyen... pedig ma már zárt rendszerre konkrétan kötelező. Amikor kazánt vettem a kazánkészítő nem is értette mit akarok :))) Gondolhatjátok mennyien építtették be. Olyan helyen csináltattam aztán meg a kazánunk ahol tudták mi az :)


Van gázkazán is. Zárt égésterű. Apósom két éve nem érti meg, hogy az mellé nem kell co jelző, mert nincs kapcsolatban a helység levegőjével. Mindig azt mondja, a tv -ben mennyi eset van... Hát van, csak az mind nyílt égésterű, sose teszik hozzá.


A co érzékelőket felkapták, mert van termék is az ijjesztegetés mellett. Kerestem, kutattam a google a barátom, de akármit írtam is be, egy esetet se találtam ahol arról beszámolnak, hogy fatüzeléstől co mérgezésben meghalt bárki is. Olyan cikkek vannak ahol írják, hogy elvileg lehet, meg nem kizárható, meg a fatüzelés is veszélyforrás lehet, de konkrétan egy esetet se találtam ami fatüzelés mellet co mérgezést írt volna le.



De azt mondom vegyetek, mert nem lesztek nyugodtak amíg nem vesztek. Meg ki tudja, hátha mégis. Meg azért is, nehogy az legyen hogy lebeszéltem bárkit is erről.

2016. okt. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bizony, hogy okozhat CO mérgezést a szilárd tüzelésű kazán, persze ehhez bizonyos dolgok balszerencsés együttállása szükséges. Ha a lakáson keresztül megy a kémény, akkor érdemes béleltetni, mert egy kisebb sérülésen-repedésen bármikor lehet szivárgás. A füstgáz is visszaáramolhat, egy dugulás, eltömődés esetén. Igaz, ennek van szaga, de alvás közben bizony nem biztos, hogy felébredsz rá. Én mindenképpen javaslom a béleltetést, fontos, hogy száraz fát, fabrikettet használj, így minimalázálod a kátrányosodást, és igen, jó ha van érzékelőd. A biztonsági hűtőspirál nem a CO, hanem a túlemelegedés miatt fontos, én személy szerint nem is értem azt, hogy ha valakinek zárt rendszere van, miért nem építi be. Minimális plusz költség.
2016. okt. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek, hát amíg nem veszek, tényleg nem leszek nyugodt.
2016. okt. 19. 10:35
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
A teljesség kedvéért azért azt is hozzá kell tennem, hogy a CO igazi veszélye az, hogy szagtalan, észrevehetetlen. Ha szilárd tüzelést használsz, ott mindenképpen keletkezik észlelhető füst. Mivel a CO a tökéletlen égés mellékterméke, így szilárd tüzelésnél igenis keletkezik CO, mert akárki akármit mond, a vegyes kazánokban az égés bizonyos fázisokban tökéletlen, de az ha a lakótérbe kerül, akkor törvényszerűen együtt jár a füstszaggal. Ha a lakásban nincs füstszag, akkor nincs CO sem. Viszont ha van füstszag, akkor lehet CO is jó eséllyel.
2016. okt. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. okt. 20. 07:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!