Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Egyéb kérdések

A kérdés

A kazánban túl alacsony a nyomás. (0.6 bar) Hogy tudok rá nyomás adni?

A kazán (viessman vitopend 100) alján van egy fekete csap, amivel elvileg tudok rá nyomást adni. Nyitottam azon a csapon, de a mutató meg se mozdult. Esetleg az volt a baj, hogy a művelet közben nem volt bekapcsolva a fűtés?

(Sajnos a szerelő csak novemberben ér rá, addig megfagyunk...)

Keress kérdéseket hasonló témákban: kazán, fűtés, víz, hideg, meleg, nyomás, alacsony

2016. okt. 7. 20:35  Privát üzenet  

A válaszok
Nem kell hogy menjen a fûtés. Amelyik csapot nyitogatod az rá van kötve az ivóvíz hálózatra?

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont 2016. okt. 7. 20:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen.. Tavaly még rendben volt.. Egy csap van amivel nem vagyok tisztában a kazán alatt..

esetleg ha egy képet ha feltennék segítene?

# 2/9Időpont 2016. okt. 7. 20:48 Privát üzenet
Igen

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont 2016. okt. 7. 20:52 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

[link]

Talán látszik a kazán alján a kép bal felső részén a kis fekete tekerő csap is.

# 4/9Időpont 2016. okt. 7. 21:20 Privát üzenet
A két kék csap közöti sarokszelep nyitva van? Ahonnan megy fel a csõ a fekete csapig. Gyanítom zárva van nyisd ki. És jó lesz.

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont 2016. okt. 7. 21:31 Privát üzenet

A két kék csap közötti sarokszelep a meleg víz ellátás...gondolom,kombikazán.

Nem igazán látszik a fekete csap...de pl. nekem Baxi van,és bizony a feltöltéshez ki kell tekerni rendesen,nem csak egy negyedet~felet...ezt próbáld.

Nem kell,hogy "menjen" a fűtés közben.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont 2016. okt. 7. 21:46 Privát üzenet

Takarásban van a csövek egy része. Amit tudok, az a kazán csatlakozó-sorrendje, balról, jobbra:

fűtés, előremenő

melegvíz

gáz

hidegvíz

fűtés, visszatérő

Amit jól látok:

- a jobb oldali kék-csapos cső megy balszélre: az a fűtés előremenő.

- a bal oldali kék csap megy jobbszélre: az a fűtés visszatérő.

- a sárga cső megy középre: az a földgáz.

Amit kevésbé jól látok:

- úgy sejtem, hogy a jobboldali, legszélső függőleges cső megy a kazán balról második csatlakozójához, ami a melegvíz.

- És akkor, a középső, sarokszelepes rész megy a kazán jobbról második csatlakozójához, ami a hidegvíz.

Így, a # 5-ös válasz tippjére gondolok én is. Ha nem, akkor a # 6-os válasz határozottabb tekerős tanácsa segíthet.

A válaszíró 93%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont 2016. okt. 7. 22:17 Privát üzenet
Nekem is vissman 100-as van, de van egy kis fekete kar a kazán alatt, azzal tudok vizet tölteni, ha kicsi a nyomás, Ilyenkor ki kell kapcsolni teljesen, mert a szivattyú nem szereti a töltést. Nekem a gyártó írta e-mailben.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont 2016. okt. 7. 22:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm, azóta sikerült megoldani. Az volt a baj, hogy nem nyitottam ki a fekete csapot teljesen :)

# 9/9Időpont 2016. okt. 8. 09:52 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ariston Clas Premium Evo kondenzációs kazánt hogyan kell feltölteni vízzel, ha alacsony a nyomás?
Miért alacsony a víznyomás a WC-ben, hol keressem a hibát?
Mi van ha alacsony a nyomás a fűtésrendszerben?
Alacsony víznyomás mellett működne az automata mosógép? Hallottam már olyat, hogy vödörrel öntik bele a vizet, de hogyan?
A zuhanykabinban miért jön alacsony nyomással a meleg víz a zuhanyrózsából?
Mi okozhatja h alacsony a nyomás?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!